ÖSYS ek yerleştirme sonuçları açıklandı

AA |  05 Eylül 2016 Pazartesi - 14:52 | Son Güncelleme : 05 09 2016 - 14:52


Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) ek  yerleştirme sonuçları açıklandı. Sonuçlar, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin  (ÖSYM) internet adresinden T.C. kimlik numaraları ile öğrenebilecek. 
 
 ÖSYM'nin internet sitesindeki duyuruya göre, 2016-ÖSYS ek yerleştirme  işlemleri tamamlandı. Ek yerleştirme sonuçları, ÖSYM'nin  https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklandı.
 
  
 Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarını ÖSYM'nin internet adresinden T.C.  kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek.
 
2016-2017 ders yılında, ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı  kazanan adayların kayıt işlemleri, üniversiteler tarafından 6-9 Eylül  tarihlerinde yapılacak.
 
 Kayıt tarihleri, adayların internette yayımlanan yerleştirme sonuçları  sayfasında yer alacak. Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresinde ilgili  üniversitelere başvurması gerekiyor.
 
 Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya işlemlerini  tamamlamayan adaylar haklarını kaybedecek. Kayıt işlemleri ile ilgili ayrıntılı  bilgi, 2016-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nda yer  alıyor.