ÖSYM Başkanı Aygün'den YKS açıklaması

05 Mayıs 2020 Salı - 15:57 | Son Güncelleme : 05 05 2020 - 16:49

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün sınavların nasıl gerçekleştirileceği ile ilgili açıklama yaparak, "YKS ve askeri öğrenci sınavında adaylara maske ve dezenfektan dağıtılacak. İsteyen adaylar dezenfektan ve kolonya getirebilecek." dedi.


ÖSYM Başkanı Aygün, Twitter'daki hesabından, corona virüse karşı sınavlarda uygulanacak önlemlere ilişkin açıklama yaptı.
 
Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) her oturumunda ve Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) adaylarına sınav binası girişlerinde, görevliler tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacağını belirtti. İsteyen adayların da dezenfektan veya kolonyayı yanlarında getirebileceğini aktaran Aygün, şunları kaydetti:
 
"Sınav görevlilerimize de maske ve dezenfektan dağıtılacaktır. Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için, adaylar ve sınav görevlileri dışında kimse okul bahçelerine alınmayacaktır. Adaylar sınav binalarına girerken, sosyal mesafenin korunması için sınav görevlileri tarafından yönlendirilecektir. Sınav salonlarında oturma düzenleri sosyal mesafe mümkün olduğunca gözetilerek oluşturulacaktır. Yeni sınav uygulama süreçleriyle ilgili olarak sınav görevlilerimize gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır." 

ETİKETLER

yks eğitim ösym