• Haberler »
  • Gündem Haberleri »
  • Osman Nuri Kabaktepe kimdir? AK Parti'nin yeni İstanbul İl Başkan adayı Osman Nuri Kabaktepe kaç yaşında, nereli?

Osman Nuri Kabaktepe kimdir? AK Parti'nin yeni İstanbul İl Başkan adayı Osman Nuri Kabaktepe kaç yaşında, nereli?

22 Şubat 2021 Pazartesi - 12:55 | Son Güncelleme : 22 02 2021 - 12:58

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla AK Parti'nin yeni İstanbul İl Başkan adayını Osman Nuri Kabaktepe olarak duyurdu. Osman Nuri Kabaktepe kimdir? AK Parti'nin yeni İstanbul İl Başkan adayı Osman Nuri Kabaktepe kaç yaşında, nereli?


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir, Twitter kişisel hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, AK Parti'nin yeni İstanbul adayını açıkladı. Kandemir paylaşımında, "24 Şubat Çarşamba günü gerçekleştireceğimiz 7.Olağan İstanbul İl Başkanlığı Kongremizde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle Osman Nuri Kabaktepe bey adayımız olarak belirlenmiştir. Görevi devredecek olan İl Başkanımız Bayram Şenocak'a bugüne kadar göstermiş olduğu emek ve gayretleri için teşekkür ediyorum. Partimize ve İstanbul'umuza hayırlı olsun" ifadelerine yer verdi.  

OSMAN NURİ KABAKTEPE KİMDİR?

Osman Nuri Kabaktepe, 1 Aralık 1970’te Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğdu. Fatsa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler üstlendi. Kurucu başkanı da olduğu Saadet Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyeliği görevinde bulundu. 2004 yerel seçimlerinde SP’den Fatsa belediye başkan adayı oldu.

Saadet Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanlığı da yapan Kabaktepe, İlim Yayma Cemiyeti denetim kurulu üyeliği ve Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) yüksek istişare kurulu üyeliği, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği genel başkan yardımcılığı görevinde de bulundu. 2016 yılında da Maarif Vakfı yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Kabaktepe, evli ve 2 çocuk babasıdır.