Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'ne Cengiz Mete atandı

05 Mart 2020 Perşembe - 7:03 | Son Güncelleme : 05 03 2020 - 7:03

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne Gaziantep Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete atandı Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğüne Özgür Volkan Ağar, Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğüne ise İhracat Genel Müdürü Veysel Parlak getirildi. Yükseköğretim Kurulu Üyeliğine Prof. Dr. Hasan Nuri Yaşar yeniden seçildi. Bazı il kültür ve turizm müdürleri de görevden alındı.


 Milli Eğitim Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Kültür ve  Turizm Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu, Türkiye  Elektrik İletim AŞ ve Karayolları Genel Müdürlüğüne ilişkin atama kararları Resmi  Gazete'de yayımlandı.  Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama  kararlarına göre, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne Gaziantep  İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete atandı.  Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğüne Özgür Volkan Ağar, Ürün  Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğüne ise İhracat Genel Müdürü Veysel Parlak  getirildi. Yükseköğretim Kurulu Üyeliğine Prof. Dr. Hasan Nuri Yaşar yeniden  seçildi.
 
 Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü  Murat Demirören, Araştırma ve Eğitim Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Şahin, Bartın  İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun, Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürü  Kemal Dokuz, Hakkari İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Ulusoy ile Kütahya İl  Kültür ve Turizm Müdürü Zülkarni Yeldemez, Tarım ve Orman Bakanlığı 11. Bölge  Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçer ile Türkiye Elektrik İletim AŞ Genel Müdürlüğü 4.  Bölge Müdürü Atilla Kaya görevlerinden alındı.
 
Karayolları Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürlüğüne Turgay Çolak, 7.  Bölge Müdürlüğüne Kamu Özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdürü Murat Gönenli, 8. Bölge  Müdürlüğüne 7. Bölge Müdürü Kenan Keskin ve Kamu Özel Sektör Ortaklığı Bölge  Müdürlüğüne ise Sezgin Küçükbekir'in atamaları yapıldı.