İzlemeniz gereken animeler 25 June, 14:26'de eklendi

Boş zamanları değerlendirmek için iyi bir yol gibi gözükse de, birazcık ilginiz varsa hastalığa dönüşebilir animeler. İşte sizler için derlediğimiz 10 popüler anime.

1. Naruto - Naruto Shippuuden
İçine hapsedilmiş kyubii (9 kuyruklu efsanevi tilki) yüzünden Konoha halkı tarafından yaratık olarak görülüp dışlanan bir çocuk olan Naruto'yu ve maceralarını anlatan bu iki anime serisi, dünyada en çok fanı olan animelerden biridir. Şu ana kadar 500'ün üzerinde bölümü yayınlanmıştır.
2. One Piece
Baş kahramanımız Monkey D. Luffy'nin rüyası korsan kral olmaktır ve bunu başarmak için ölen Korsan Kral Gold Roger'ın efsanevi hazinesi One-piece'in peşine düşer. Yine dünyada en çok izlenen animelerden olan bu çizgidizinin 600'den fazla bölümü yayınlanmıştır. 
3. Pokemon
Baş kahramımız Ash'in ilk pokemonu Pikachu'yla tanışmasıyla başlayan hikaye, Ash'in şampiyonalara katılma çabalarıyla geçer. Ülkemizde yayına girdiğinde geniş bir hayran kitlesi oluşturan bu çizgi dizi, yaşanan trajik olaylar sebebiyle gösterimden kaldırılmıştı.
4. Prenses Mononoke
Prenses Mononoke'yi bu listede diğerlerinden ayıran ilk şey bir film oluşudur. 1997 yılında yayınlanan bu eser gerek verdiği mesajlar, gerek imdb'deki puanı hatrına kesinlikle izlenip üzerine düşünülmesi gereken bir filmdir. 
5. Beyblade
Pokemon'dan sonra ülkemizde en çok tutulan anime serilerinden olan Beyblade, Takeo'nun arkadaşlarıyla birlikte başından geçen maceraları anlatır ve bu anime yeni nesile yepyeni bir topaç kültürü kazandırmıştır.
6. Tsubasa
Hikaye, baş kahramanımız Tsubasa'nın sokaklardan Japon Milli Takımı'na kadar olan yükselişini anlatır. 1983 yılında gösterime giren bu anime, bir nesle futbolu sevdirmek için yeterli olmuştur.
7. Death Note
Japonya'nın 'belki de' en zeki insanı olan lise öğrencisi Yagami Light bir gün eve dönüş yolunda bir defter bulur ve olaylar ardı ardına gelişir. 37 bölümden oluşan bu kısa dizinin beyaz perdeye uyarlanmış versiyonu da mevcuttur.
8. Full metal panic
Anime sitelerinde pek üst sıralarda yer almasa da KGB gibi istihbarat örgütlerinin cirit attığı aksiyon dolu, izlenesi bir anime. 
9. Noragami
Tatlı bir orta okul öğrencisi Hiyori'nin diğer diyardaki tanrılar ve onların yardımcılarıyla arasında geçen olayları anlatan aksiyon macera türünde bir anime.
10. Bleach
Lise öğrencisi olan başkahramanımız Kurasaki Ichigo, ölülerle iletişim kurabilmektedir ve herşey bir shinagamiye yardım etmesiyle başlar. Dünya çapında bir çok takipçisi olan Bleach serisinin 366 bölümü çizgi dizi olarak yayınlanmıştır ve hikaye şu an manga üzerinden devam etmektedir. 

İstanbul Evden Eve nakliyat - İstanbul Nakliyat Firmaları - İstanbul Evden Eve nakliyat