Gazetevatan.com » Yazarlar » Bodrum havadisleri

Bodrum havadisleri

17 Haziran 2017 Cumartesi


Sıcakların tam olarak başlamaması, yaz tatillerine bir türlü çıkılamaz oldu. ‘Gezenti’niz bile pek turlayamadı henüz... Fakat olan bitenden haberdarız elbette. Güney taraflarına gidecekler için, nereler açılmış, nereler geçen sezondan beri devam ediyor, bir kolaçan ettik. Köşemizi okumadan yola çıkmayın!

- Geçen sezonun en çok ses getiren plajlarından olmuştu ‘X Beach’... Tayfun Topal’ın projesi olan adres Maldivler konseptindeydi. Bakalım bu sene neler sunacaklar. Nihayetinde iyi iş çıkaracaklarından eminim. Meşhur Tilkicik koyunun manzarasında yer alıyorlar.

- Oraların en yenisi ve canlı müzikte en iddialısı Hazine olacak sanırım. Cihangir’deki markayı olduğu gibi taşıyorlar. Havaalanındaki ‘billboard’lara kadar girdiklerine göre, iyi para harcamışlar demektir. Mutfaklarını taşıyorlar mı bilmem ama gece eğlencesine illa ki uğranır. Özellkle sahnede Boygar da olacaksa...

- Mandarin Oriental’ı bilirsiniz. Bünyesine ‘The Sands Beach Club’ü dahil etmişler. Fransız stiliyle döşenen taze mekan Cennet Koyu’nda... Akşamüstü saatlerinde ‘Happy Hour’ organizasyonları da düzenleyeceklermiş.

- Türkçe müziğin her sezon şampiyonu ‘Sess’, bu hafta açıldı. Kış aylarında Nişantaşı’nda, Yaz aylarında ise Türkbükü’nde bir türlü geçilemiyor önlerine... Gece kulübü ararsanız, bölgedeki en iyi seçenek...

- Türkbükü’nün yeni konsepti ise bir meyhane projesi... Bella Sombra, Türk ve Yunan mezelerini servis edecek. Cenk Suyabatmaz, İskender Paydaş gibi isimler de program yapacaklarmış.

- Tam bir ‘Marvel’ filmleri delisi olduğumdan, ilgimi en çok çeken proje ‘Thor By Alkoçlar’ oldu. Muazzam bir arazide, kocaman bir tesis yapmışlar. Filmin yıldızı Thor’un memleketini de unutmayıp, ‘Asgard’ adında restoran açmışlar. İlk merakımı galiba burada gidereceğim.

- Daha ziyade halkçı programlar sorarsanız; her zamanki gibi ‘Catamaran’, neredeyse her gecesine başka sanatçıyla anlaşmış. Temmuz ve Ağustos aylarında, Gülşen, Pamela, Sinan Akçıl, Emre Kaya gibi birçok isim sahne alacak yüzen mekanda...

- Üçüncü senesini, yine Türkbükü’nde tamamlayacak olan ‘Galen’ de tercih edilecek noktalardan... Yeni haber ise kaptan koltuğuna Didem Özgen’in oturmuş olması. Plajı, yemeği, kulübü yine iyi de, meraklısının en sevineceği havadis, 4 defa Mahmut Orhan’ın performans sergileyecek olması.

- Ve tabii ki Yalıkavak’ın en kapsamlı tesisi Palmarina da yerinde... Şık yemekler için ziyaret edilecek kapısı ‘Fenix’. ‘Michelin Green Guide’ tarafından, en iyi Türk şeflerden biri olarak adlandırılmış Mert Şeran yer alıyor mutfaklarında... Bir de ‘Bazaar’ konsepti yaratmışlar kompleksin bünyesinde. Akşam üstü turlamaları için birebir...