Önlem aldılar ama işe yaramadı! Ayılar ve domuzlar...

AA |  16 Ocak 2019 Çarşamba - 18:15 | Son Güncelleme : 16 01 2019 - 18:15

Muğla'nın Ula ilçesinde ayılar ve domuzlar, bölgede arıcılık yapan çok sayıda çiftçinin kovanına zarar verdi.


Sakin Kent Akyaka Mahallesi'nde  dün ayıların bir çiftçiye ait bal  kovanlarını parçalamasının ardından bugün de aynı bölgede başka çiftçilerin   kovanları, ayı ve domuzların saldırısına uğradı.
 
Kovanlardan aldıkları balları yiyerek, petekleri etrafa atan  hayvanlar, çok sayıda kovana da zarar vererek bölgeden ayrıldı. İkinci saldırı,  dünkü olayın ardından alana foto kapan yerleştiren Muğla Arı Yetiştiricileri  Birliği ekipleri tarafından görüntülendi.
 
Bölgede bulunan arıcılar, etrafa saçılan kovanlar ile kırılmış halde  bulunan petekleri toplayarak, kovanları ayı ve domuzlardan korumak için alanı  ışıklandırarak kovanlara kelepçe ve zincir taktı.
 
 
Kovanları zarar gören çiftçilerden Burak Şanlı, 800 kovan ile  Antalya'dan Muğla'ya geldiğini belirterek, 10 gündür bölgede bulunan kovanların  bir çoğunun ayılar tarafından parçalandığını söyledi.
 
Kendisine ait 50 kovanın da zarar gördüğünü anlatan Şanlı, kovanlarını  ayı ve domuz saldırılarından korumak için nöbet tutmaya başladıklarını dile  getirdi.
 
  
 

ETİKETLER