Önce sevgili oldular, sonra fuhuşa zorladılar!

08 Şubat 2018 Perşembe - 15:50 | Son Güncelleme : 08 02 2018 - 15:51

Ukrayna, Kırgızistan, Türkmenistan ve Moldova vatandaşlarının bulunduğu 6 kadını evlenme ve iş vaadiyle Türkiye'ye getirmeye ikna ettikten sonra zorla fuhuşa sürükleyen şebeke çökertildi. Para karşılığı fuhuş yaptırılan kadınlar arasında kendi ülkelerinde gazetecilik ve mühendislik mesleğiyle uğraşanların da bulunduğu öğrenildi.


Ankara'da Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda aralarında Ukrayna, Kırgızistan, Türkmenistan ve Moldova vatandaşlarının bulunduğu 6 kadını evlenme ve iş vaadiyle kandırarak Türkiye'de fuhuşa sürükleyen şebekeye baskın yapıldı. Şebeke üyelerinin Ankara'nın çeşitli bölgelerinde pazarladığı mağdurlarını polise şikayet etmeleri halinde sınırdışı ettirmek ile tehdit etikleri öğrenildi.   
 
DİKMEN VE BAHÇELİ'DE EV TUTMUŞLAR
 
Şebekenin zorla fuhuşa sürükledikleri kadınlara Dikmen ve Bahçelievler'de birer ev tuttuğu, mağdur kadınların burada ikamet ettikleri belirtildi. Para karşılığı pazarladıkları kadınların bir kısmı ile önce sevgili olan şebeke üyelerinin daha sonrasında ise yabancı ülkeden Türkiye'ye getirmeye ikna ettikleri kadınlara zorla fuhuş yaptırdığı tespit edildi.
 
 
AYNI SUÇTAN 5 KEZ GÖZALTINA ALINMIŞ
 
Şebeke üyeleri tarafından para karşılığı zorla fuhuş yaptırılan mağdur kadınlar arasında mühendis, gazeteci, kuyumcu, garson, terzi ve kuaför olduğu kaydedildi. Şebeke lideri Kadir D.'nin daha önceden 5 kez "fuhşa teşvik, aracılık ve yer temin etmek" suçundan sabıka dosyasının bulunduğu bildirildi. Aralarında şebeke lideri Kadir D.'nin de bulunduğu 8 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

ETİKETLER