Okul basan 10 öğrenci, müdürün burnunu kırdı

DHA |  19 Haziran 2006 Pazartesi - 13:49 | Son Güncelleme : 19 06 2006 - 13:49

Erzurum Atatürk Lisesi'nde sınıflarda karne dağıtılırken, okula gelen devamsızlıktan kalmış ya da disiplin cezası almış 10 öğrenci dehşet saçtı


Giriş camlarını kırdıkları okulun müdürü Metin Sezen'in de burnunu kıran saldırgan öğrenciler kaçtı. Kanlar içinde polis otosuyla hastaneye götürülen müdür Metin Sezen, öğrencilerden şikayetçi olmazken, konuyla ilgili açıklama yapmak istemedi.

Yoncalık semtindeki lisede yaşanan dehşeti duyan Milli Eğitim Müdürü Fevzi Budak, okul müdürü Metin Sezen'e geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Saldırıyı şiddetle kınayan Budak, "Karneden dolayı yapılan bu saldırıyı kınıyoruz. Okul müdürünü karşımda kan revan içinde görünce üzüldüm. Öğrenci karnesindeki zayıf ve devamsızlığını telafi eder, ama öğretmenine el kaldırıp ona vurmasının bir telafisi olamaz" diye konuştu.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, saldırgan öğrencilerin yakalanması için özel ekip oluşturdu. Bir okul yetkilisi, saat 10.00'da saldırıyı gerçekleştiren öğrencilerden birinin iki ay önce disiplin cezası alarak başka bir okula nakledilen A.Ç. olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Diğer öğrenciler de devamsızlıktan dolayı okulda kalan veya uzaklaştırılan bazı sorunlu öğrencilerdi. Toplu halde okula gelen bu öğenciler, taşlarla okulun camlarını kırıp müdür beyin odasına girerek tekme tokat vurmaya başladı. Büyük bir paniğin yaşanmasına neden olan öğrenciler okuldan kaçmayı başardı."

ETİKETLER

0