Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'nin ikinci oturumu tamamlandı

AA |  28 Temmuz 2019 Pazar - 12:54 | Son Güncelleme : 28 07 2019 - 17:12

ÖSYM tarafından düzenlenen 2019-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'nin ikinci oturumu da tamamlandı.


 Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavı (2019- KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'nin (ÖABT) sabah oturumu tamamlandı. Toplam 332 bin 814 adayın başvurduğu ÖABT'nin sabah oturumu saat 10.15'te başladı. Adaylar, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmadı.
Daha önce 50 sorudan oluşan ve kapsam geçerliliğinin genişlemesi amacıyla bu yıl soru sayısı 75'e çıkarılan ÖABT kapsamında İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji Öğretmenliği, Matematik Öğretmenliği (Lise), Fizik Öğretmenliği, Kimya Öğretmenliği testlerinde adaylara 150 dakika süre verildi.

Türkçe, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Rehber Öğretmen, Beden Eğitimi, Okul Öncesi, İngilizce, Sınıf Öğretmenlikleri testlerinde ise süre 120 dakika oldu.

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'nin ikinci oturumu tamamlandı 
 
ÖSYM tarafından düzenlenen KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi'nin İmam-Hatip  Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği alanındaki ikinci oturumu tamamlandı.
 
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca  düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavı (2019- KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi  Testi'nin (ÖABT) İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği alanındaki  oturumu tamamlandı. 
 
Sabah düzenlenen oturumun ardından 14.45'te başlayan ÖABT İmam-Hatip  Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği alan sınavında adaylara 120 dakika süre  verildi.
 
ÖSYM takvimine göre 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı'nın  sonuçları, 29 Ağustos'ta açıklanacak.