Öğrencilerin kullanımına açıldı!

31 Mayıs 2020 Pazar - 17:48 | Son Güncelleme : 31 05 2020 - 17:48

Trabzon Üniversitesinin internet altyapısı, dijital imkanları ve fiziksel mekanları tüm üniversitelerin öğrencilerinin kullanımına açıldı.


Rektör Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, yaptığı yazılı açıklamada, yeni tip  koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde bütün yerleşkelerdeki internet  altyapısı, dijital imkanlar ve fiziksel mekanların, Trabzon'da online olarak  sınavlara girecek tüm üniversite öğrencileri ile paylaşılacağını belirtti.
 
Aşıkkutlu, sınav oturumları öncesinde tekrar dezenfekte edilerek  havalandırılacak bilgisayar laboratuvarlarında, salgın önlemleri çerçevesinde  üniversite öğrencilerinin gerek üniversitenin internet ve dijital imkanları,  gerekse yanlarında getirecekleri kişisel bilgisayarları ile rahat ve güvenli bir  ortamda sınavlarına girebileceklerini vurguladı.
 
Bu çerçevede, isteyen öğrencilerin Trabzon Üniversitesinin kurumsal  internet sayfasından 8 Haziran pazartesi gününden itibaren rezervasyon yaparak,  mesai günlerinde 08.00-17.00 saatleri arasında bu imkanlardan  yararlanabileceğinin altını çizen Aşıkkutlu, "Bu vesile ile sınava girecek bütün  öğrencilerimize çalışmalarında kolaylıklar diler, sorunsuz ve başarılı bir sınav  dönemi geçirmelerini niyaz ederim." ifadesini kullandı.