Oğlunun muradını hasta yatağında gördü

AA |  12 Haziran 2019 Çarşamba - 12:56 | Son Güncelleme : 12 06 2019 - 13:00

Tek oğlunun mürüvvetini görmeyi arzu eden kanser hastası Mehmet Yüksel'in hayali tedavi gördüğü hastanede gerçekleşti.


Ankara Şehir Hastanesi Onkoloji bölümünde kanser tedavisi gören Mehmet  Yüksel'in en büyük dileği, tek erkek evladını damatlık içinde görebilmekti.  Tedavisi nedeniyle hastaneden ayrılamayan Yüksel'in oğlu Recep Yüksel, babasının  bu dileğini gerçekleştirmek için müstakbel eşi Safiye ile nikah törenini  hastanede yapma kararı aldı.
 
  
Hastane yönetiminden de olumlu cevap almaları üzerine hazırlıklarını  tamamlayan çiftin nikahları, Ankara Şehir Hastanesi Onkoloji Bölümündeki özel  serviste kıyıldı.
 
Nikah salonuna dönüştürülen bölümde, çiftin yakınları, doktorlar ve  hastane personeli de bu ana tanıklık etmek için hazır bulundu.
 
Kanser hastası Yüksel, nikah merasiminin gerçekleşeceği bölüme sağlık  görevlileri eşliğinde sedyeyle getirildi.
 
Oğlunun en mutlu anına hasta yatağında da olsa tanık olma şansı  yakaladığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Yüksel, gözyaşlarına hakim olamadı.  Yüksel, oğlunun düğününü görmeyi çok istediğini dile getirerek, "Bugünleri  görmeyi çok istiyordum. En mutlu günüm, çok mutluyum. Olur ya göremezsem diye de  aklımdan geçiyordu. Bugüne eriştik. Umudumu kesmedim. Benim yorgunluğum fazla  olmadı. Her şeyi dün ayarladılar. Bana büyük sürpriz oldu." diye konuştu.
 
"Tek isteğim babamın mutlu olması"
 
 Babasının hastalığı nedeniyle zor günler geçirdiklerini ifade eden  Recep Yüksel, "Benim tek isteğim babamın mutlu olması ve bundan sonra  iyileşebilmesi." ifadelerini kullandı.
 
Gelin Safiye Oğuz Yüksel de "Babam hastaneye yatınca nikahımızı burada  yapmaya karar verdik. Bu süreçte hocalarımız da bize destek oldular ve izin  verdiler. Bir anda ani bir kararla buraya aldık. Babamın en büyük isteklerinden  biri yanımızda olmaktı. Biz de onun yanında olmak istedik." şeklinde konuştu.
 
 "Mutluyum ama biraz üzgünüm"
 
Eşinin tedavisi nedeniyle yaklaşık iki aydır hastanede olduklarını  anlatan Şerife Yüksel de zor bir dönemden geçtiklerini dile getirdi.
 
Şerife Yüksel, "Eşim hasta olmasaydı daha da mutlu olacaktık. Çok  şükür o da bugünleri gördü. Mutluyum ama biraz üzgünüm." dedi.
 
Ankara Şehir Hastanesi Onkoloji Başhekimi Prof. Dr. Ercan Yeni ise  Yüksel'in sağlık durumuna ilişkin şunları kaydetti:
 
 
"Kalın bağırsak dediğimiz rektum kanser hastası. Kanseri yayılmış  düzeyde. Sürekli hastanede bakım görmesi gereken bir hasta. Bu mutlu günleri de  hastalığı dönemine denk geldi. Katılmayı çok istiyordu. Oğlu da bunu bizimle  paylaştı. Kendisinin hastane dışına çıkması çok uygun olmadığı için biz de  gerekli izinleri alarak organizasyonun yapılmasını sağladık. Bu mutlu anlarına  iştirak ettik. Hastamıza Allah hayırlı uzun ömür versin. İnşallah torunları  görmek de kendisine nasip olur."
 

ETİKETLER