O memurlara serbest kıyafet!Bakanlık yazı yolladı...

30 Mart 2020 Pazartesi - 17:46 | Son Güncelleme : 30 03 2020 - 17:46

Milli Eğitim Bakanlığı 81 ile yazı yollayarak merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde iş yerinde çalışanların serbest kıyafet geçmesini istedi.


Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü  81 ile yazı yolalyarak serbest kıyafet uygulamasını duyurdu. Bakanlık yazısında "Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde iş yerinde çalışanların, koronavirüsün etkilerinden korunması, toplumda virüsün yayılımının engellenmesi için serbest ve sade, yapılan işe ve temsile uygun, günlük değişen veya günlük virüsün etkilerinden arındırılmış kıyafetler giyinmeleri, hijyen şartlarının sürekliliğinin sağlanması bakımından önemli görülmektedir." denildi. 
 
İşte o yazı;
 
Bakanlığımız Merkez ve Taşra Teşkiları birimlerinde, ülkemizde etkisini göstermekte olan koronavirüsün (Covid-19) neden olduğu solunum yolu hastalıklarından koruma ve kontrol önlemlerinin alınması için gerekli çalışmalar hassasiyetle yürütülmektedir.
 
Covid-19 kaynaklı salgını önlemenin en iyi yolunun virüse maruz kalmaktan kaçınmak olduğu olduğu bilinmektedir. Özellikle, virüsün iş yeri ortamına ulaşmaması için koruyucu ve önleyici tedbirlerin ilgili yazıda belirtilen esaslara uygun olarak aksatılmadan alınması gerekli görülmektedir.
 
Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde iş yerinde çalışanların, koronavirüsün etkilerinden korunması , toplumda virüsün yayılmasının engellenmesi için serbest ve sade, yapılan işe ve temsile uygun, günlük değişen veya günlük virüsün etkilerinden arındırılmış kıyafetler giyinmeleri, hijyen şartlarının sürekliliğinin sağlanması bakımından önemli görülmektedir. Bilgilerinizi ve gereğini arz ve rica ederim