Peş peşe uyarılar geliyor! 3 gün boyunca...

AA / İHA |  18 Nisan 2019 Perşembe - 15:29 | Son Güncelleme : 18 04 2019 - 15:51

Meteoroloji'den Antalya, Kayseri, Sivas, Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat için zirai don uyarısı yapıldı.

Çankırı Valiliği de, 3 gün boyunca sabah ve akşamları il genelinde çeşitli bölgelerde hafif ve orta kuvvette yaşanabilecek don olaylarına karşı çiftçileri uyardı.


Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezinden  yapılan yazılı açıklamada, 20-23 Nisan'da, tarımsal faaliyetlerin başladığı  Kayseri, Sivas, Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat'ta orta kuvvette, yüksek rakımlı  bölgelerde ise kuvvetli zirai don riski bulunduğu belirtildi.
 
Açıklamada, zirai dona karşı üreticilerin ve yetkililerin tedbir almaları istendi.
 
ANTALYA
 
Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü'nce Antalya'nın iç kesimlerine yönelik zirai don uyarısı yapıldı. Meteoroloji'nin açıklamasında, "20 Nisan Cumartesi, 21 Nisan Pazar, 22 Nisan Pazartesi ve 23 Nisan Salı sabahına kadar, tarımsal faaliyetin olduğu Antalya'nın iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde hafif, yüksek rakımlı yerlerinde ise orta kuvvette zirai don riski bulunmaktadır. Yetkililerin ve çiftçilerimizin gerekli tedbirleri almaları ve don durumu hakkında daha detaylı bilgi almak için en yakın meteoroloji müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir" denildi.
 
ÇANKIRI
 
Çankırı Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “20-23 Nisan tarihleri arasında tarımsal faaliyetlerin olduğu bölgelerimizde İç Ege, Göller Yöresi, ve İç Anadolu Bölgesi ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde hafif, yüksek rakımlı yerlerinde ise orta kuvvette zirai don riski bulunmaktadır. Yetkililerin ve çiftçilerimizin gerekli tedbirleri almaları ve don durumu hakkında daha detaylı bilgi almak için en yakın meteoroloji müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir" ifadelerine yer verildi.

ETİKETLER