O görüntüleri izledikten sonra uyuyamıyor

AA |  22 Temmuz 2018 Pazar - 18:53 | Son Güncelleme : 22 07 2018 - 18:53

Nevşehir'in Avanos ilçesinde otomobilin çarpması sonucu metrelerce uzağa savrulan ve kazadan mucize eseri kurtulan 18 yaşındaki Yasemin Gündüz, güvenlik kamerasına yansıyan kaza anını izledikten sonra geceleri uyuyamadığını ve sürekli ağladığını söyledi.


Kalaba beldesinde 14 Temmuz'da kuzeni ile yolun karşısına geçmek  isterken bir otomobilin çarpması sonucu metrelerce uzağa savrulan ve kazayı  kırıklarla atlatan Gündüz, Kayseri Şehir Hastanesindeki tedavisinin ardından  taburcu edildi.
 
Develi ilçesindeki evinde yaşadıklarını unutmaya çalışan Gündüz,  mucize kurtuluşunu AA muhabirine anlattı.
 
Üniversite sınavına girdikten sonra İstanbul'da ikamet eden dayısının  yanında tatil planı yaptığını belirten Gündüz, olay günü Develi ilçesinden  dayısına ait otomobille teyzesi ve kuzenleriyle yola çıktıklarını, kahvaltı için  Avanos'un Kalaba beldesinde mola verdiklerini anlattı.
 
Gündüz, kahvaltıdan sonra teyzesinin kızı ile su almak için yolun  karşısındaki markete yöneldiklerini söyleyerek, "Ondan sonrasını hiç  hatırlamıyorum. Daha sonra beni hastaneye kaldırmışlar, en son hastanede kendime  geldim. Çok ağrılarım vardı." dedi.
 
"Geceleri uyanıp sürekli ağlıyorum"
 
Polis olmak istediğini dile getiren Gündüz, "Daha önce subaylık  sınavlarına girdim onu kazanamasam bile önümüzdeki sene tekrar girecektim. Bu  kazadan sonra beni alacaklarını sanmıyorum." diye konuştu.
 
Gündüz, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Bana çarpan kişiye de bir şey demek istemiyorum, o da böyle olmasını  istemezdi ama şehir içerisinde bu kadar da hızlı araba sürmesine anlam  veremiyorum. Bugün bu kaza benim başıma geldi ama yarın belki bir başkasının da  başına gelebilir. Kendi çocuklarını da düşünsünler, yolda yavaş gitsinler. Kaza  anının görüntülerini izlemek istemedim ama her yerde karşıma çıktı, izlemek  durumunda kaldım. Onu izledikten sonra geceleri uyuyamıyorum, geceleri uyanıp  sürekli ağlıyorum, ateşim yükseliyor, psikolojik olarak da çok etkilendim.  Ağrılarımı da geçtim, kaza anı aklımdan hiç çıkmıyor."
 
"Kızım gitseydi ben yaşar mıydım?"
 
Anne Naile Gündüz de Milli Savunma Üniversitesi sınavlarına giren  kızının subay olma hayalini bu kazayla kaybetme tehlikesi bulunduğunu dile  getirdi.
 
Kazanın ardından kızlarının hastanede çok zor bir tedavi dönemi  geçirdiğini belirten anne Gündüz, "Bir hafta hastanede kaldı. Orada yaşadıklarını  bir ben bilirim bir de kendisi. Ne yemek yedi ne su içti, çok acılar çekti.  Kazada omzu kırıldı, kolu kırıldı, bacağına komple platin takıldı. Kazanın  üzerinden fazla geçmediği için kalıcı bir hasar olup olmadığı tedavisinin  ardından belli olacak." diye konuştu.
 
Kızına arabanın çarptığı yerde bundan önce de birçok kaza yaşandığını  öğrendiklerini aktaran anne Gündüz, yetkililerden burada önlem almalarını istedi.
 
Anne Gündüz, "Sürücüye tek kızgınlığımız şehir içerisinde bu kadar  hızlı araç kullanması. Benim kızım böyle oldu yarın başkalarının da canı  yanabilir. Orada bir önlem alınsın. Belki de ölebilirdi çocuğum. Kızım gitseydi  ben yaşar mıydım bu dünyada?" ifadelerini kullandı.
 
Olay
 
Kalaba beldesinde 14 Temmuz'da kuzeniyle yolun karşısına geçmeye  çalışan Yasemin Gündüz'e , Ankara istikametinden Kayseri yönüne seyreden İbrahim  T. idaresindeki 50 KF 500 plakalı otomobil çarpmış, çarpmanın etkisiyle  metrelerce uzağa savrulan Gündüz, Kayseri Şehir Hastanesinde tedavi altına  alınmıştı.
 
Kaza, olay yerindeki bir caminin güvenlik kamerası tarafından  kaydedilmişti.
 

ETİKETLER