Nvidia, Titan RTX modelini tanıttı

05 Aralık 2018 Çarşamba - 12:20 | Son Güncelleme : 05 12 2018 - 12:20

Nvidia dünyanın en güçlü ekran kartı olan Titan RTX modelini tanıttı. Özellikleri ile büyüleyen Nvidia Titan RTX, oyunculara rüya gibi bir performans sunuyor. İşte Nvidia Titan RTX özellikleri!


Nvidia, ışın izleme teknolojisine geçiş yaptığı RTX serisi ile büyük beğeni toplamıştı. GTX 10 serisine göre yüzde 50’den fazla performans artışı sunan RTX serisinin bugün yeni üyesi olan Titan RTX tanıtıldı. Özellikleri ile Nvidia’nın en tepe modeli olan Titan RTX, oyunculara rüya gibi bir performans sunuyor
 
Nvidia’nın Turing mimarisiyle güçlendirilmiş Titan RTX; 130 Teraflop’luk Derin Öğrenme ve 11 GigaRays’lik ışın izleme performansı sunuyor. Peki nedir bu Turing mimarisi?
 
ÖZELLİKLERİ
 
576 çok hassas Turing Tensor Çekirdek, 130 Teraflops derin öğrenme performansı
 
Saniyede 11 GigaRay gerçek zamanlı ışın izleme performansı sunan 72 Turing RT çekirdeği
 
Daha büyük modelleri ve veri kümelerini sığdırmak için, 24GB GDDR6 RAM ile, önceki nesil Titan GPU’lardan 2 kat daha fazla hafızaya sahip, 672GB/s bant genişliğine sahip yüksek hızlı bellek.
 
Bellek ölçeklemesi ve hesaplamalar için iki Titan RTX GPU’yu eşleştirebilen 100 GB/sn Nvidia NVLink
 
Gerçek zamanlı 8K video düzenleme için inanılmaz performans ve bellek bant genişliği
 
En son jenerasyon VR kulaklıklarının gerektirdiği performans ve bağlantı için VirtualLink bağlantı noktası.
 
TURING MİMARİSİ NEDİR?
 
Turing, ışın izlemeyi hızlandırmak amacıyla yeni RT çekirdekleri içermesinin yanı sıra ve yapay zekâ eğitimi ve işlemleri için yeni çok hassas Tensor çekirdekleri sunuyor. Bu iki motor, daha güçlü hesaplama ve gelişmiş rasterleştirme teknikleriyle birlikte, milyonlarca geliştiricinin, tasarımcının ve sanatçıların çalışmalarını çeşitli endüstrilere dönüştürecek yetenekler sağlıyor.