Numan Kurtulmuş'tan 'Cumhur İttifakı' açıklaması

05 Aralık 2018 Çarşamba - 12:23 | Son Güncelleme : 05 12 2018 - 13:11

AK Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli arasında yapılması beklenen görüşmenin her an olabileceğini söyledi.

Kurtulmuş, "AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı kim olacak? sorusuna "İstanbul adayı ile ilgili son kararı verecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dır" şeklinde yanıt verdi. Yerel seçimdeki ittifak ile ilgili de konuşan Kurtulmuş,"Fedakarlıklar gündeme gelebilir" ifadelerini kullandı.


AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, A Haber'de  soruları yanıtladı.  AK Parti ile MHP arasında devam eden ittifak görüşmeleri ile ilgili olarak  "Çalışmada gelinen aşama genel başkanlara arz edilecek" diyen Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli arasında yapılması beklenen görüşmenin ise  her an olabileceğini dile getirdi. 
 
Kurtulmuş'un açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:
 
Kaşıkçı cinayetin başlangıcından itibaren İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmayı son derece şeffaf ve hassas bir şekilde inceledi. Bu iki kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Demek ki önemli bilgi ve bulgular var. Biz bu meselenin takipçisiyiz. İstanbul'da yaşanan bu olayda adı geçen isimler vardır. Aynı şekilde ABD'nin de gündeminde bu konu. Bugün alınmış bir kararın çok önemli hukuki bir adım olduğunu düşünüyorum. Biz bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız.
 
ERDOĞAN-BAHÇELİ GÖRÜŞMESİ
 
Her iki partinin de genel başkan yardımcıları hangi adımlar atılabilir onun çalışmasını yaptılar. Çalışma sonrası elde edilecek kararlar da genel başkanlara iletilecektir. İki liderin görüşmesi her an olabilir. 
Dolayısıyla teknik çalışmaların hangi aşamaya geldiği belli olduktan sonra görüşme gerçekleşecektir.
 
Cumhur İttifakında siyasi irade ve kararlılık vardır. Milletin gönlüne yerleşmiş olan bir ittifaktır. Teröre, FETÖ'ye ve ekonomik saldırılara karşı koyan bir ittifaktır. Her iki taraf da bu ittifakı önemsediğini söylemleriyle ortaya koyuyor. Bunu istemeyenler ve mani olmak isteyenler olabilir.
 
30 BÜYÜKŞEHİRDE İŞ BİRLİĞİ
 
Mutabakat kesinleşmeden karşılıklı fedakarlık gündeme gelebilir. İstanbul adayı ile ilgili son kararı verecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dır. Gereken çalışma büyük bir titizlikle yapılıyor. Ayrıca açıklanmayan adaylarımız da en yakın zamanda açıklanacaktır. Türkiye'de eğer bugün AK Parti iktidardaysa, bunun başarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eskiden İstanbul'da belediye başkanlığı yapmış olmasıyla birlikte belediyecilik hizmetlerinde İstanbul dünya markarları arasına girmiştir. Yani Cumhurbaşkanı Erdoğan belediyecilikte çıtayı yükseltilmiştir. Bizler de bu çıtayı daha da yukarılara çekmeye çalışıyoruz. Sadece hizmet belediyeciliği değil, gönül belediyeciliği de yapmamız gerekiyor. Bizim için önemli olan vatandaşlarımızın gönlüdür.

ETİKETLER

numan kurtulmuş haber