Numan Kurtulmuş: Kemal Kılıçdaroğlu o sözleri düzeltmeli

AA |  05 Ağustos 2017 Cumartesi - 22:24 | Son Güncelleme : 05 08 2017 - 22:24

Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş, Kılıçdaroğlu'nun Almanya'da yayınlanan bir dergiye verdiği röportaja ilişkin açıklamalarda bulundu.


Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, CHP Genel  Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Almanya'da yayınlanan bir dergiye verdiği  röportaja ilişkin, "Bu sözlerin düzeltilmesi lazım. Bu sözler doğru sözler  değildir, gerçeği yansıtmamaktadır. Hele hele Türkiye'de bunu ana muhalefetin  başında olan bir kişinin böyle bir ifadede bulunması doğru değildir. Bu siyaseten  de doğru değildir. Düzelteceğini ümit ediyoruz." dedi. 
 
Kurtulmuş, Çanakkale'nin Eceabat ilçesinde düzenlenen Şahinbey  Parkı'nın açılışından önce gazetecilerin, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun  Almanya'da yayınlanan bir dergiye verdiği röportaja ilişkin soruları üzerine,  Türkiye hakkında uzun süredir olumsuz algı operasyonları yürütüldüğünü  belirterek, bunun, yurt dışında devam ettiğini ifade etti.
 
Bakan Kurtulmuş, "Ne yazık ki bunlarda bu olumsuz algı operasyonunu  bir parçası olarak görülüyor. Türkiye son derece güvenli bir yerdir. Her hangi  bir şekilde Türkiye'yi güvensiz bir ülke olarak tanımlamak büyük bir talihsizlik  ve büyük bir haksızlıktır. Türkiye bunu hak etmiyor. Hele ki Türkiye'nin içinden  bu sözlerin söylenmesi doğru değildir." diye konuştu.
 
"Türkiye'nin her şehri İstanbul'u, Antalya'sı, Çanakkale'si en az  Berlin, Paris Londra kadar güvenlidir." diyen Numan Kurtulmuş, sözlerini şöyle  sürdürdü:
 
"Dolayısıyla Türkiye'nin güvensiz olduğunu ifade etmek yanlıştır,  Türkiye'ye karşı haksızlıktır. Hele hele geçtiğimiz sene 2015, 2016 arasında  çeşitli vesilelerle, özellikle Ruslarla yaşanan kriz dolayısıyla gerilemiş olan  turizmimize karşı yapılmış bir darbedir. Öyle anlarız bunu. Bu sözlerin  düzeltilmesi lazım. Bu sözler doğru sözler değildir, gerçeği yansıtmamaktadır.  Hele hele Türkiye'de bunu ana muhalefetin başında olan bir kişinin böyle bir  ifadede bulunması doğru değildir. Bu siyaseten de doğru değildir. Evet muhalefet  partileri zaman zaman iktidara karşı sözler söyler. Bunları anlayışla karşılarız.  Ama Türkiye'ye karşı yapılan algı operasyonunun bir parçası olmasını asla tasvip  etmek mümkün değil, doğru değil. Düzelteceğini ümit ediyoruz. Türkiye güvenli bir  ülkedir. Herkesin rahatlıkla gelip ziyaret edebileceği, turistik amaçlarla  Türkiye'nin her köşesini dolaşabileceği bir yerdir." ifadelerini kullandı.
 
"Türkiye'nin her yerinde insanlar huzur içerisinde dolaşabilirler"
 
Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesine gittiğini ve Ahmedi Hani Kültür  Festivali'ne katıldığını anımsatan Bakan Kurtulmuş,
 
"Orada barış içerisinde, büyük bir şenlik havası içerisinde  festivalimizi yaptık. Kültür merkezinin açılışını gerçekleştirdik. Doğubeyazıt'ta  sokaklarla halkımız ile birlikte dolaştık. Oturduk çay, kahve içtik. Yani  Türkiye'nin her yeri güvenliklidir. Türkiye'nin her yerinde insanlar huzur  içerisinde dolaşabilirler. Terör saldırısı derseniz kusura bakmayın, dünyanın her  yerinde hain terör örgütleri, birtakım dış güçlerin maşası olarak icrai  faaliyette bulunuyorlar. Terör örgütlerine karşı da herkesin, içeride iktidarla  muhalefetle, dışarıda bütün ülkelerin siyasetçileri olarak tek yumruk olarak  durmamız lazım. Terör örgütleri nerede hangi saldırıda bulunuyorlarsa bu bütün  insanlığa karşı yapılmış olan bir suçtur. Buna karşı hep beraber duralım. Ama,  Türkiye güvensiz bir ülkedir diyerek başkalarının ekmeğine yağ sürmek Türkiye'ye  karşı haksızlıktır. Bunu kabul etmek mümkün değil." değerlendirmesinde bulundu.
 
Bakan Kurtulmuş, gazetecilerin kurban bayramı tatili konusundaki bir  sorusuna ise "Henüz daha Bakanlar Kurulu toplanmadı. Konu Bakanlar Kurulu'nda  gündeme gelmedi. Şu anda açıklama yapmak için zaten erken. Oldukça yeterli vakit  var." karşılığını verdi.