Numan Kurtulmuş canlı yayında anlattı! İşte Ankara’da son durum

11 Mart 2019 Pazartesi - 12:37 | Son Güncelleme : 11 03 2019 - 12:37

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş "Kararsızlar hızla eriyor. Kararsız seçmen kütlesi çözüldükçe bunu AK Partiye yaradığını görüyoruz.Ankara’da zor bir seçim olacak. Ankara’da ben Sayın Özhaseki’nin giderek yükseldiğini görüyorum. Sayın Özhaseki çok rahat bir şekilde seçimi sonuçlandıracaktır"dedi.


AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş CNN TÜRK  Ankara temsilcisi Dicle Canova’ya konuştu. Seçimlere ilişkin değerlendirme yapan Kurtulmuş'ın açıklamalarının satır başları şöyle:
 
"Kararsızlar hızla eriyor. Kararsız seçmen kütlesi çözüldükçe bunu AK Partiye yaradığını görüyoruz. En doğru anket milletin sahada gösterdiğidir. Milletimiz sahada AK Parti’ye ve Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıkıyor.
 
ANKARA'DA SON DURUM
 
Ankara’da zor bir seçim olacak. Ankara’da ben Sayın Özhaseki’nin giderek yükseldiğini görüyorum. Sayın Özhaseki çok rahat bir şekilde seçimi sonuçlandıracaktır.
 
"KABUL EDİLEBİLİR BİR ŞEY DEĞİL"
 
8 Mart’taki o görüntü sebebi ne olursa olsun, ezana saygı göstermek milletin tamamının en ortak noktalarından birdir.
Burada ortaya çıkan görüntü yaralayıcıdır. Milletimizin tamamına yönelik hakaret içeren bir görüntüdür. Belki oradakilerin çok az kısmı hakaret etmek istemiştir ama görüntü budur. Bu kabul edilebilir bir şey değil.Eskisi 7,4 gibi büyümeler olmayacak ama Türkiye ekonomisi mutedil bir büyüme içinde olacak ve 2019 sonunda çok daha güçlü bir konumda olacak.
 
S-400 TARTIŞMASI
 
 S-400’lerin alınmış olması NATO’nun savunma mekanizmasına aykırı bir durum teşkil etmez. Açık olan şey Türkiye’nin savunmadaki bir korunma şemsiyesi ihtiyacıdır. Hava savunması bakımından ABD hiçbir zaman bu coğrafyada Türkiye’yi kaybedecek bir noktaya gelmek istemez. Bir noktada uzlaşılacağını düşünüyorum.

ETİKETLER