Norveç'te oklu saldırı: Çok sayıda ölü ve yaralı var!

AA |  13 Ekim 2021 Çarşamba - 22:58 | Son Güncelleme : 14 10 2021 - 2:08

Norveç'in Kongsberg kasabasında, bir marketin yakınında düzenlenen oklu saldırıda 5 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin de yaralandığı bildirildi.


Kongsberg Polis Sözcüsü Oeyvind Aas yaptığı açıklamada, 5 kişinin  öldüğü saldırıda yaralananlardan birinin, saldırının gerçekleştirildiği Coop adlı  marketteki sivil polis memuru olduğunu söyledi.
 
Aas, iki yaralının durumunun da iyi olduğunu ifade etti.
 
Şüphelinin yerel saatle 18.13'te saldırıyı gerçekleştirdiğini, yarım  saat sonra 18.47'de yakalandığını aktaran Aas, "Şüphelinin elindeki yay ve çok  sayıda okla Coop adlı marketin içine de girerek geniş bir alanı kullandığını  tespit ettik." dedi.
 
Olayın terör saldırısı olma ihtimalinin bulunduğuna dikkati çeken Aas,  "Olayın terör saldırısı olduğunu belirtmek için çok erken, şüphelinin sorgusu  devam ediyor." ifadelerini kullandı.
 
Norveç Başbakanı Erna Solberg de akşam üzeri Norveç'in korkunç bir  olay yaşadığını ifade ederek, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı,  yaralılara da acil şifalar diledi.
 
Türkiye'nin Oslo Büyükelçisi Fazlı Çorman da AA muhabirine, kasabada  birkaç Türk ailesinin yaşadığını ve kendileriyle irtibata geçmeye çalıştıklarını  söyledi.
 
Şimdiye kadar olumsuz bir haber almadıklarını aktaran Çorman, Norveç  halkına başsağlığı diledi.