New York'un ünlü meydanında panik! Ölü ve yaralılar var

18 Mayıs 2017 Perşembe - 19:09 | Son Güncelleme : 18 05 2017 - 19:58

ABD'nin New York kentinde Times Meydanı'nda bir araç kaldırımdaki yayalara çarptı. Olayda 1 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi yaralandı. Olayın terör saldırısı olup olmadığı henüz net değil. Aracı süren kişinin gözaltına alındığı belirtiliyor.


ABD'nin New York kentinde Times Meydanı'nda bir araç kaldırımdaki yayalara çarptı. Olayda 1 kişi hayatını kaybetti. Görgü tanıkları 7 kişinin ambulanslarla hastanelere kaldırıldığını söyledi. Polis bölgeyi güvenlik koridoruna aldı. Olayın terör saldırısı olup olmadığı henüz net değil. New York itfaiyesi olayda 20 kişinin yaralandığını açıkladı.

Yaralanan bir görgü tanığı, aracın bilerek kendilerine doğru geldiğini söyledi. 

SÜRÜCÜ GÖZALTINDA
 
ABD medyası aracı kullanan sürücünün gözaltına alındığını bildirdi.
 
NBC televizyonu sürücününün 26 yaşında Latin Amerika kökenli olduğunu ve daha önce alkollü araç kullanmaktan sabıkası olduğunu duyurdu.
 
ABD BAŞKANI TRUMP BİLGİLENDİRİLDİ
 
ABD Başkanı Donald Trump, olayla ilgili bilgilendirildi.
 
'TERÖR SALDIRISI DEĞİL'
 
New York Polisi olayın terörle bağlantısı olmadığını belirtti. ABD'li bir yetkili "Olayın terör saldırısı olduğuna dair kanıt yok" açıklamasında bulundu.
 
 
Times Meydanı'na çıkan bütün yollardaki trafik durduruldu.
 
 
BERLİN VE NİCE SALDIRILARINA BENZİYOR
 
New York'ta yaşananların Avrupa'da Almanya'nın başkenti Berlin ve Fransa'nın Nice kentinde gerçekleştirilen kamyonlu saldırılara benzerliği dikkat çekti. Berlin ve Nice'deki saldırıları DEAŞ terör örgütü üstlenmişti.