Nefes kesen operasyonun detayları ortaya çıktı

AA |  13 Aralık 2019 Cuma - 1:13 | Son Güncelleme : 13 12 2019 - 1:13

Ağrı'nın Tutak ilçesinde geçen hafta güvenlik güçlerince düzenlenen ve 4 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonun nefes kesen ayrıntıları ortaya çıktı.


İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri başta olmak  üzere güvenlik güçleri, terör örgütü PKK'nın kış üstlenmesinin önüne geçmek,  teröristleri yakalamak, teslim olmayanları ise etkisiz hale getirmek amacıyla  operasyonlarını sürdürüyor.
 
Bu çerçevede özel harekat timlerince Tutak ilçesi Soğukpınar köyünde,  6 Aralık'ta 4 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyona ilişkin soruşturma  da sürüyor.
 
Söz konusu operasyonda 4 teröristin adeta nefes kesen çatışmayla  etkisiz hale getirildikleri öğrenildi.
 
Operasyon anında karla kaplı sokaklarda teröristlerin saklandığı  binaya yaklaşan özel harekat timlerine teröristlerce ateş açıldığı ve ilk ateşte  bir askerin yaralandığı belirtildi.
 
Diğer güvenlik güçlerinin karşılık vermesiyle yaşanan yoğun çatışmada  4 teröristin etkisiz hale getirildiği öğrenildi.
 
Operasyonda yaralanan 5 askerden birinin yaralı olmasına rağmen "Bir  şeyim yok." diyerek arkadaşlarına destek olmak amacıyla operasyona devam etmek  istediği ancak komutanlarının ısrarıyla gönderildiği hastanede vücudunda kurşun  yarası olduğunun anlaşıldığı kaydedildi.
 
Çatışmada yaralanan askerlerin bazılarının ayakta tedavileri yapılarak  taburcu edildiği, diğerlerinin de hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.
 
Kentin Tutak ilçesi Soğukpınar köyünde, güvenlik güçlerince 6  Aralık'ta teröristlerin saklandığı bir binaya şafak vakti gerçekleştirilen  operasyonda çıkan çatışmada 3 terörist olay yerinde, biri de kaçarken etkisiz  hale getirilmişti.
 
Teröristlerden bir kalaşnikof tüfek, bir tabanca, 2 el bombası, 2  şarjör, 4 sırt çantası, çok sayıda örgütsel doküman, mühimmat ve yaşam malzemesi  ele geçirmişti.