Mustafa Sarıgül DSP'ye geçti!

AA |  30 Ocak 2019 Çarşamba - 13:22 | Son Güncelleme : 30 01 2019 - 14:54

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, CHP'den istifa eden Mustafa Sarıgül'ün partilerinin Şişli Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı.


DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, CHP'den istifa eden  Mustafa Sarıgül'ün partilerinin Şişli Belediye Başkan adayı olduğunu açıkladı. 
 
CHP'den istifa ederek Şişli Belediye Başkanlığı'na aday olacağını  açıklayan Mustafa Sarıgül, DSP Genel Merkezi'nde Genel Başkanı Aksakal ile  görüştü.
 
Yaklaşık 1,5 saat süren görüşmeye DSP Genel Sekreteri Müzeyyen Okur,  Genel Başkan Yardımcıları Erdoğan Sincer, Hasan Uğurtürk, Uğur Gürel, Erdinç  Özdil ile Şişli Belediye Meclis Başkanı Bayram Özata da hazır bulundu.
 
Görüşmenin ardından Aksakal ile Sarıgül, gazetecilere açıklama yaptı.
 
Aksakal, 31 Mart  Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin Türkiye için  dönüm noktası ya da bir beka sorunu olduğu yönünde açıklamarla süreci manipüle  eden partilerin karşısında, tek sol parti olarak DSP'nin 81 ilde seçimlere  katılacağını bildirdi.
 
Demokrasinin en önemli aracı seçimlerin hiçbir zaman beka sorunu  olarak nitelendirilemeyeceğini anlatan Aksakal, 31 Mart yerel seçimlerinin iki  partili sisteme götürülen yolda önemli bir kilometre taşı olduğunu kaydetti.
 
Aksakal, DSP'nin yerel seçimlerden büyük başarıyla çıkacağına, 2023  yolunda belirleyici bir misyon üstleneceğine işaret ederek, "Yurdunu, milletini  özünden çok seven, Cumhuriyetin temel değerlerini benimsemiş, Atatürk ilkelerine  sadık ve DSP'nin kuram ve kurallarını benimsemiş, kabullenmiş her yurttaşımıza  kapılarımızı ve gönlümüzü açtık. Belediyeciliğe 1999 yılında DSP okulunda  Ecevit'in önderliğinde başlamış, 2009 yılında yeniden DSP belediye başkanı  seçilerek Şişli halkına hizmet etmiş bu partinin evladı olarak gördüğümüz Sayın  Mustafa Sarıgül, bugün yeniden DSP'nin Şişli Belediye Başkan adaylığı başvurusunu  yapmıştır. Şişli halkının aday önerisi DSP için değerlidir. 31 Mart seçimlerinde  Allah'ın izniyle, Şişli halkımızın da desteğiyle güzel ilçemiz Şişli'yi Sayın  Mustafa Sarıgül'e, Sarıgül'ü de Şişli halkımıza emanet ediyoruz." diye konuştu.
 
 "Yoluma, DSP'de devam edeceğim"
 
Aksakal'a ve parti yöneticilerine teşekkürlerini ileten Mustafa  Sarıgül de "Çalışma arkadaşım Bayram Özata ile kendi evimizde, yuvamızda  bulunmaktan son derece mutluyum. Bülent Ecevit öğretisiyle yetişen bir  arkadaşınız olarak Genel Başkanımızın açıklamalarına teşekkür ediyorum." dedi.
 
Öte yandan Sarıgül, yaptığı yazılı açıklamada, geçen hafta hem yerel  seçimlere yönelik hem de Cumhuriyet Halk Partisi üst yönetiminin yerel seçimler  öncesi aday belirleme süreciyle ilgili görüş, eleştiri ve önerilerini kamuoyuyla  paylaştığını hatırlattı.
 
Sadece bu açıklamalarından sonra bile CHP'de yaşananların haklılığını  bir kez daha ortaya koyduğunu vurgulayan Sarıgül, açıklamasında şu görüşlerini  paylaştı:
 "Ben tam 4 yıldır Şişli'de yerel seçimlere hazırlanıyorum. Cumhuriyet  Halk Partisi yönetimi, seçimlere iki ay kala hala adaylarını belirleyemedi. Parti  üst yönetimi, iktidar olma iddiasını inandırıcı biçimde ortaya koyamıyor. Bugüne  kadar Cumhuriyet Halk Partisi'nde tüm yaşananlara,Ecevit ve  arkadaşlarından aldığım, öğrendiğim 'siyasi nezaket' kuralları içinde yaklaştım.  Bugüne kadar sessiz kalmam, parti terbiyemden gelir, farkında olmadığımdan değil.
 
 Cumhuriyet Halk Partisi yönetimine kırgınım. Yıllarımı verdiğim Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ettim. Bugün kırgınlıklarımın yerini umut ve  daha çok çalışma heyecanı aldı. Şişli'ye hizmet etmek için kararlıyım, anketler  Şişlili yurttaşlarımın büyük özlemini gösteriyor. Biz dört yıldır  arkadaşlarımızla gece gündüz çalışıyoruz, projelerimiz hazır. Yoluma, siyasi  nezaketi hayatının merkezine koyan dürüst ve cesur Ecevit'in kurduğu Demokratik  Sol Parti'de devam edeceğim."