Muharrem İnce: Seçimden sonra Amerika'dan 'FETÖ'yü isteyeceğim

17 Mayıs 2018 Perşembe - 15:26 | Son Güncelleme : 17 05 2018 - 15:54

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "Müslümanlar bu mübarek günlerde Amerika ve İsrail iş birliğiyle katlediliyor. Bu politikalara 'dur' dememiz lazım" .Bu mübarek ramazan gününde söz veriyorum, seçimden 3 ay sonra Amerika'ya, 'FETÖ'yü iade et. Eğer etmezsen, 24 Aralık Noel, İncirlik'teki Amerikan askerleri Noel'i Washington'da kutlar.' diyeceğim" ifadelerini kullandı.


 CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce,  Amasya Yavuz Selim Meydanı'nda düzenlenen mitingde, Türkiye'nin  mutluluğu, insanların huzuru, kardeşliği, barışı, büyük şemsiye altında beraber  yaşamak için Ferhat ile Şirin'de olduğu gibi dağları deleceklerini, engelleri  aşacaklarını söyledi.
 
 Seçim kampanyalarına tüm hızıyla devam ettiklerini belirten İnce, "Bir  kampanya yapıyoruz. Yeni düzenlemelere göre cumhurbaşkanı adayı partiden bağımsız  bir kampanya yürütüyor. Cumhurbaşkanı adayı bir hesap numarası açıyor, o hesap  numarasında bağış topluyor, oradan harcama yapıyor." diye konuştu.  Şimdilik küçük uçak kiralayıp İstanbul'dan Amasya'ya geldiklerini  aktaran İnce, şöyle devam etti:
 
  "Su yakmıyoruz, benzin yakıyoruz. Benim hemşehrimde para çok. Devletin  uçağı, helikopteri onda. Hepsi onda, bende para yok. Ben gariban bir  cumhurbaşkanı adayıyım. Parayı nereden bulacağız, sizden bulacağız. Ateşleyin,  hepiniz para yatırın. Yatıracak mısınız? 5, 10, 20 lira yatır, ama yatır. Sizin  desteğinizle yapacağız bunu. Bir yanda devletin gücüyle yapılan bir kampanya,  öbür yanda milletin gücüyle yapılan bir kampanya. Milletin gücü devletin gücünü  yenecek. Bugünden itibaren bekliyorum. Kendinizi zora sokmayacak şekilde  yatırın."
 
İnce, Filistin'de insanlık dramı yaşandığını, Amerika Birleşik  Devletleri ve İsrail'in Müslümanlara zulmettiğini vurgulayarak, "Müslümanlar bu  mübarek günlerde Amerika ve İsrail iş birliğiyle katlediliyor. Bu politikalara  'dur' dememiz lazım. Devlette devamlılık esastır. 2013 yılında Sayın Erdoğan  Gazze'ye gideceğini söyledi. Gazze'ye gidemedi ama Gebze'ye gitti. Size söz  veriyorum, cumhurbaşkanı olduğumda Gazze'ye gideceğim. Filistin konusunda  Amerika'ya, İsrail'e karşı dik dur. Söz veriyorum, yanında duracağım. Benim gibi  meydan oku." ifadelerini kullandı.
 
 
Huzur ve barış ortamı için ekonomiyi büyütmeyi, gelir dağılımı  adaletsizliğini sona erdirmeyi, hukukun üstünlüğünü sağlamayı hedeflediğini  anlatan İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:  "Benim çılgın projem huzur, huzur, huzur. Şimdi bir şey isteyeyim  sizden. Dünyada ne kadar yabancı basın varsa geldi, röportaj yaptı. Gazetesi,  televizyonu.... Ama Türkiye'dekiler gelemiyor. Dün uyardım, bugün Amasya  mitingini vermeyenlerin televizyon kanalının önünde miting yapacağım. Şimdi  çıkarın telefonları, biraz canlı yayın yapalım akıllı telefonlardan. Bu da  dünyada bir ilk. Türkiye'yi '3 B' ile buluşturacağız. Bir, barışacağız, iki,  ekonomik olarak büyüyeceğiz, üç, bölüşeceğiz."
 
 Muharrem İnce, 24 Haziran'da cumhurbaşkanı olduğunda 3 ay içinde  yargıyı düzenleyeceğini belirterek, şunları kaydetti:
 "Yüksek yargı tarafsız ve bağımsız olacak. Yani ABD ve Avrupa Birliği,  Türkiye'nin demokrasisini esas alarak 'sizde yargı düzgün değil' diyemeyecek. 24  Haziran'da cumhurbaşkanı olduğumda yargıyı düzelttikten sonra ABD'ye döneceğim;  'Yargıyı düzelttik, şimdi senden FETÖ'nün iadesini istiyorum' diyeceğim. 24  Aralık Hristiyanların Noel günü. Bu mübarek ramazan gününde söz veriyorum,  seçimden 3 ay sonra Amerika'ya, 'FETÖ'yü iade et, eğer etmezsen, 24 Aralık Noel,  İncirlik'teki Amerikan askerleri Noel'i Washington'da kutlar' diyeceğim.  Bu  kadar basit. İster iade et, ister Noel'de Washington'da olsunlar."
 
  
 
 

ETİKETLER