Muharrem İnce sahneden indirilen kişiyi arayıp özür diledi

28 Mayıs 2018 Pazartesi - 16:35 | Son Güncelleme : 28 05 2018 - 18:46

Dün İzmir mitinginde sahneye çıkarak Muharrem İnce ile selfie yapmaya çalışan kişi korumaların sert müdahalesiyle karşılaşmıştı. Selfie'nin ardından korumalar tarafından sahneden itilerek uzaklaştırılan vatandaş için Muharrem İnce bir telefon görüşmesi yaptı. CHP'nin cumhurbaşkanı adayı bugün Balıkesir'de vatandaşlara seslendi. İnce, " "Öğretmenler, 24 Kasım'da hepinize bir maaş ikramiye vereceğiz. Öğretmenlere 3600 ek gösterge vereceğiz. Ek ders ücretlerini vergiden muaf tutacağız." dedi. İşte bütün detaylar...


CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin İzmir'de yaptığı konuşma sırasında bir kişi sahneye çıktı.
 
Sahneye çıkan kişiyle selfie çektiren Muharrem İnce diğer tarafa döndüğü anda korumalar adamı, sert bir tavırla sahneden indirdi.
 
Sosyal medyada hızla yayılan görüntü büyük tepki çekmişti.
 
"ÖZÜR DİLERİM"
 
Muharrem İnce bugün, sahneden indirilen kişiyi arayıp, "yanımda çalışanlar benim sorumluluğumdadır, onlar adına senden özür diliyorum" dedi. İnce'nin bu hareketi sosyal medyada takdir edildi.
 

İNCE BALIKESİR'DE VATANDAŞLARA SESLENDİ

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce,  "Öğretmenler, 24 Kasım'da hepinize bir maaş ikramiye vereceğiz. Öğretmenlere 3600  ek gösterge vereceğiz. Ek ders ücretlerini vergiden muaf tutacağız." dedi. 
 
Balıkesir Havalimanı'nda partililer tarafından karşılanan ve seçim  otobüsüyle şehir merkezinde tur attıktan sonra mezun olduğu Balıkesir  Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesine gelen İnce, sınıf arkadaşları ve  öğretmenleriyle bir araya geldi, anılarını tazeledi. İnce, burada üniversite  diploması ile transkriptini basın mensuplarına gösterdi.
 
Ardından Kuvayımilliye Meydanı'nda vatandaşlara hitap eden İnce,  Balıkesir'de özelikle "eğitim" konusuna değineceğini belirtti. 4 yıllık  üniversite bitirdiğini ifade eden İnce, cumhurbaşkanı olmak için de üniversite  mezuniyetinin şart olduğunu söyledi. Kendisinin üniversite mezunu olduğunu  kanıtladığını vurgulayan İnce, şöyle devam etti:
 
    
"Miting öncesi okul arkadaşlarımla buluştum. Onlarla 18 yaşında  çektirdiğimiz fotoğrafları 54 yaşında bir daha çektirdik. Tabi bazılarının 18  yaşında üniversite kantininde fotoğrafı olmayabilir onu bilemem ama ben gittiğim  okuldan çıkış belgemi tekrar aldım. Herkesten bekliyorum. Türkiye Cumhuriyeti  Anayasası diyor ki Cumhurbaşkanı olabilmen için en az 4 yıllık bir fakülteden  mezun olman lazım. Yani 8 dönem okuman lazım. 8 dönem okuduğunu ispat etmen  lazım. Birisi diyor ki 'Peygamberin diploması mı vardı?' Hazreti Peygamberin  tabii ki diploması yoktu. Peki soruyu şöyle soralım Hazreti Peygamber 'Benim  diplomam var.' dedi mi? Demedi. Biz var diye iddia etmiyoruz zaten."
 
"Eğitim, siyasal bir hesaplaşma alanı olmayacak"
 
Tarımı Şanlıurfa'da, sanayiyi Kocaeli'nde dış politikayı İzmir'de  anlatacağını dile getiren İnce, eğitimi mezun olduğu Balıkesir'de anlatmak  istediğini bildirdi.
 
İnce, eğitimle ilgili politikalarını 25 maddede sıralayarak, şu  ifadeleri kullandı:
 
"Allah'ın izni, milletin isteği ile cumhurbaşkanı olduğumda eğitimde  yapacağımız 25 maddeyi anlatacağım. Eğitimde yapacaklarımız; Bir, hedefimiz  başlangıcından itibaren bittiği yere kadar eğitimi parasız yapmak. İki, okul  öncesinden doktoraya kadar hiçbir sınavdan ücret alınmayacaktır. Dindar bir nesil  yetiştirilmesinden hiç rahatsızlık duymam ama asla kindar bir nesil  yetiştirmeyeceğiz. Eğitimde dayatma değil, uzlaşmayı sağlayacağız. Eğitim,  siyasal bir hesaplaşma alanı olmayacak. Okul türleri arasında ayrım olmayacak.  İmam hatip lisesi de fen lisesi de aynı muameleyi görecek. Okul öncesi eğitim  zorunlu olacak. Engelli çocuklarımız için bütün engelleri kaldıracağız."
 
Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, okulların açık olduğu günlerde  öğrenci ve çalışanlara toplu taşımanın ücretsiz olacağına işaret ederek, şu  değerlendirmelerde bulundu:
 
"Taşımalı eğitim, birleştirilmiş sınıf uygulaması kalkacak. Kapanan  köy okullarını yeniden açacağız. Çocuklarımızı istemedikleri hiçbir okula  göndermeyeceğiz. Öğretmenler, 24 Kasım'da hepinize bir maaş ikramiye vereceğiz.  Öğretmenlere 3600 ek gösterge vereceğiz. Ek ders ücretlerini vergiden muaf  tutacağız. Sözleşmeli öğretmenliği kaldıracağız. Öğretmen alımında mülakatı  kaldıracağız. Performans düzenlemesine son vereceğiz. Öğrenciler, evlatlarım size  sesleniyorum; size sözümdür, iki yıl içinde hiçbirinizi tarikat yurtlarına muhtaç  etmeyeceğim. Üniversite öğrencileri 19 Mayıs ve 29 Ekim'de 500'er lira burs  alacaksınız. Mezun olduğunuzda iş bulamazsanız 2 yıla kadar size kredileriniz  ödenmeye devam edecek. YÖK'ü kaldıracağız. 10 bin öğrenciyi her yıl yurt dışına  göndereceğiz. Kısacası eğitimi, parasız, bilimsel, laik hale getireceğiz. Bunları  bir fizik öğretmeni olarak sözleşme olarak kabul etmenizi isterim."
 
İnce, eniştesi olduğu Balıkesir'in kendisinde yerinin ayrı olduğunu  belirterek, "Balıkesir, sizden bir şey istiyorum. Yüzde 50'nin üzerinde oy  istiyorum. İki, ayrıca yüzde 10 enişte oyu istiyorum." dedi.
 
İnce'nin özür dilediği işçi: Bir anlık heyecanla sahneye çıktım
 
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, dün İzmir'deki programında selfie yapmak için çıktığı sahneden korumalar tarafından indirilen İsmail Kalkan'ı (39) arayıp özür diledi. Aynı zamanda parti üyesi olan Kalkan da bir anlık heyecanla sahneye çıktığını belirterek özür dileğini İnce'ye iletti.
 
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim çalışmaları kapsamında dün İzmir'e geldi. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Ahmet Taner Kışlalı Parkı'nın Çiğli'deki açılışında İsmail Kalkan isimli bir vatandaş İnce'yle selfie yapmak için sahneye çıktı. Kalkan, korumalara rağmen İnce'ye ulaştı. Hayranı olduğu cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yle fotoğraf çektirdi. Fotoğraf çekilmesinin ardından İsmail Kalkan, Muharrem İnce'nin korumaları tarafından sahneden indirildi. Bu anların görüntüleri ise sosyal medyada paylaşıldı. Korumaların Kalkan'a karşı sert tavrı ise tepki çekti. Bunun üzerine Muharrem İnce, İsmail Kalkan'ı telefonla arayıp özür diledi. İnce, telefon görüşmesinde, "Sahneye çıkınca koruma arkadaşlar sana biraz sert davranmışlar. Benim yanımda çalışanların sorumluluğu da bana aittir. Ben özür diliyorum onların adına, yok sen özür dileme. Kusura bakma olur mu. Haydi bütün aileye selam söyle" dedi.
 
'BİR ANLIK HEYECANLA SAHNEYE FIRLADIM'
 
Muharrem İnce'nin kendisini arayıp özür dilemesinden dolayı mahcup olduğunu söyleyen Bayraklı Belediyesi'nde işçi ve CHP üyesi İsmail Kalkan, şunları söyledi:
 
"Ben Muharrem İnce'ye büyük hayranlık duyuyorum. Kendisini çok seviyorum. Bir anlık heyecanla sahneye fırladım, fotoğraf çektirmek için. Oradaki görevli arkadaşları zor durumda bıraktığım için başta cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce ve görevli arkadaşlardan kendilerini zor durumda bıraktığım için ben özür dilerim. Kendisi de beni arayıp özür dileyerek halkın cumhurbaşkanı olduğunu gösterdi. Çok heyecanlandım, ben özür diledim. Bu partinin üyesiyim. Bir anlık heyecandan dolayı böyle bir şey yaşandı. Kendisine beni aradığı için teşekkür ederim. 24 Haziran'da hepimizin cumhurbaşkanı olacak."

ETİKETLER