Muharrem İnce'den son dakika açıklaması

30 Temmuz 2018 Pazartesi - 11:30 | Son Güncelleme : 30 07 2018 - 15:35

Muharrem İnce yaptığı açıklamada, "Genel Başkan olmam halinde bir sonraki seçimi kazanamazsam partiyi 45 gün içinde olağanüstü kurultaya götüreceğim"dedi.


CHP Yalova eski milletvekili Muharrem İnce , notere giderek taahütname imzaladı. Noter çıkışı konuşan ve kurultay çağrısı yapan İnce,"Noterden bir taahütname imzaladım. Genel başkan seçilirsem koltuğa yapışmayacağımı, önümümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kazanamazsam 45 gün içinde olağünüstü genel kurula gideceğimi teyit ettim. 51 günde bu kadar başarı sağladık. Bize 500 gün lazım. Koltuk derdinde değilim Türkiye'nin derdindeyim. Uzun süreli bir hazırlık lazım " dedi. Gazetecilerin "Muhaliflerin imza sayısı kaça ulaştı?" sorusuna "İmzaların sorumlusu ben değilim" diye yanıt verdi. 

CHP'DE İMZALAR İÇİN  SON GÜN 
 
CHP'de olağanüstü kurultay için imza toplayan muhalifler için bugün son gün. Muhaliflerin kurultay için gerekli en az 625 imzayı saat 17:30'a kadar Genel Merkeze sunması gerekiyor.
İNCE, ÖZKAN'I HEDEF ALMIŞTI
 
CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, dün akşam Halk TV’de katıldığı programda, '24 Haziran gecesi insanı içine çıkamayacak durumda olduğuna' ilişkin söylentinin Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan tarafından dolaşıma sokulduğunu iddia ederek, “İnsan içine çıkamayacak durumdaydı yalanını uyduranlar. Sıradan ve kaba adam diyenler. O yalanı yandaş medyaya uyduranlardır. Konuyu burada kapatıyorum” dedi.

ÖZKAN'DAN SERT KARŞILIK
 
Hürriyet’ten İsmail Saymaz'ın haberine göre, Özkan, “Sadece ‘sıradan ve kaba’ değil, Muharrem İnce’nin aynı zamanda iftiracı olduğunu gördüm. Söylediklerini ispat edemeyen şerefsizdir. CHP kültüründe yalana yer yoktur” dedi. Özkan, İnce hakkında attığı tweetten ötürü pişman olmadığını da sözlerine ekledi.

ETİKETLER