MSÜ sınav giriş yerleri belli oldu mu?

27 Mart 2019 Çarşamba - 12:55 | Son Güncelleme : 27 03 2019 - 13:11

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavına 11 gün kaldı. Adaylar sınav giriş yerlerini sabırsızlıkla bekliyor. ÖSYM'den henüz bir açıklama gelmedi.


Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ) 7 Nisan 2019 Pazar günü ÖSYM tarafından gerçekleşecek. Adaylar sınav için hazırlıklarını sürdürürken sınav giriş yerlerini merak ediyorlar. ÖSYM'den henüz bir açıklama gelmedi.
 
2019 MSÜ sınavı 7 Nisan 2019 Pazar günü tüm il merkezlerinde yapılacak. Sınav, saat 10.15'te başlayacak ve 135 dakika sürecek. Sınav giriş belgeleri ise genellikle sınav tarihinden 10 gün önce yayımlanıyor.
 
Sınava girecek adayın yüzü, kimlik tespitini sağlayacak biçimde açık olmalıdır. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınav saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları gerekmektedir.
 
Adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına; sınavın cevaplama süresi başladıktan sonra sınav salonlarına alınmayacaklar.
 
Sınavda adaylara, ortaöğretim düzeyinde, beş seçenekli çoktan seçmeli 120 sorudan oluşan bir test uygulanacaktır. Test; tek kitapçık halinde adaylara verilecek, adaylar cevaplarını cevap kâğıdına işaretleyeceklerdir.
 
Testin alt testleri ve soru sayıları aşağıdaki gibi olacaktır:
 
Türkçe (40 soru)
Sosyal Bilimler
Tarih (5 soru)
Coğrafya (5 soru)
Felsefe (5 soru)
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (veya ilave Felsefe soruları) (5 soru)
Temel Matematik (40 soru)
Fen Bilimleri
Fizik (7 soru)
Kimya (7 soru)
Biyoloji (6 soru)