Moda dünyasına meydan okuyan model: Melanie Gaydos 05 June, 21:52'de eklendi

Sizi Melanie Gaydos ile tanıştıralım. Doğuştan gelen bir rahatsızlık olan ektodermal displaziden muzdarip. Bu nadir görülen genetik durum, diş, tırnak, gözenek, kıkırdak ve kemiklerin gelişimini engelliyor. Ama Melanie'yi engelleyememiş. Hastalığının onu sınırlamayacağına karar vermiş ve dört yıl önce bir model olmuş. Şimdilerde moda dünyasının tozunu attırıyor.

1. Model Melanie Gaydos, dişlerin çıkmasını, gözenekleri, kıkırdakları ve tırnakların büyümesini engelleyen ektodermal displazi adında ender görülen doğuştan genetik bir hastalığa sahip
2. Yıllarca hastalığının belirtileriyle savaşan Melanie 26 yaşında ilk kez takma dişleriyle tıp programı The Doctors’a çıkmış
3. Fakat sekiz ay sonra program bitince dişleri takmayı bırakmış. 
4. Modelliğe başlamasıyla ilgili konuşan Melanie “Her zaman destansı olma isteğim vardı. Reklam panolarında ya da büyük sinema ekranlarında olmak isterdim” dedi
 
5. New York Pratt Institute’de güzel sanatlar okurken yaptığı otoportrelerle modelliğe başlayan Melanie kendi benzersiz güzelliğini keşfederek kabullenmiş.
6. Bir erkek arkadaşının onu modellik yapmaya ikna ettiğini anlatan Melanie böylece 'kendisi gibi görünen tek kişi olduğunu ve potansiyeli olduğunu' anladığını söylüyor.
7. Benzersiz’ modeller ilanlarını takip ederek bir portfolyo hazırlayan Melanie, ünlü İspanyol fotoğrafçı Eugenip Recuenco’nun cevap vermesine çok şaşırdığını anlatıyor. 
8. Melanie’nin fotoğraflarından çok etkilenen İspanyol fotoğrafçı onu Berlin’de Rammstein için çekeceği bir klip çekimine götürüyor.
9. Miley Cyrus’un hayranları arasında yer aldığı Melanie, hastalığının ona rahatsızlık verip vermediği sorulduğunda “Hayır. Beni rahatsız etmiyor ve hiç de etmedi. Ettiyse de insanlar üzülmem için bir şey söylediğinde olmuştur” diyor 
10. ve ekliyor: “İnsanlar ‘dişlerin olmadan nasıl yiyorsun?’ diye sorardı. Bacakları olmayan insanlar maraton koşuyor. Bu tamamen algı meselesi”.