Milyarder iş adamı aldığı haberle yıkıldı! Üç çocuğu kanlı saldırıda hayatını kaybetti

22 Nisan 2019 Pazartesi - 16:59 | Son Güncelleme : 22 04 2019 - 17:40

Danimarka'nın en zengin isimlerinden iş adamı Anders Holch Povlsen'ın 4 çocuğundan üçünün Sri Lanka'daki terör saldırılarında öldüğü açıklandı.


Sri Lanka'da Paskalya gününde 8 ayrı noktaya düzenlenen  terör saldırılarında 2'si Türk 39 yabancı uyruklu kişinin öldüğü bildirildi. Sri Lanka’da dün sabah saatlerinde Kochchikade'de St. Anthony's, Katana'da St. Sebastian ve Batticaloa'da bir kilise ile başkent Kolombo'da beş yıldızlı Shangri-La, Cinnamon Grand ve Kingsbury otellerine saldırılar düzenlenmişti. Bu saldırıların ardından başkent Kolombo'nun banliyösü Dehiwala'da hayvanat bahçesi yakınında, yine Kolombo'nun Dematogoda banliyösünde patlamalar meydana gelmişti.
 
Dışişleri Bakanlığı, saldırılarda 27'si yabancı uyruklu 290 kişinin hayatını kaybettiğini, 450 kişinin yaralandığını bildirmişti. Saldırıda hayatını kaybeden isimler ise yavaş yavaş belli olmaya başladı.
 
 
CNN'de yer alan habere göre; Dünyaca ünlü hazır giyim markası Bestseller'ın sahibi ve alışveriş sitesi ASOS.com'un büyük hissedarı iş adamı Anders Holch Povlsen'ın 4 çocuğundan üçünün saldırıda hayatını kaybedenler arasında olduğu açıklandı.
 
6,7 milyar dolarlık serveti ile ülkesi Danimarka'nın en zenginlerinden olan Povlsen'ın çocuklarının ölüm haberini iş adamının basın danışmanları duyurdu.
 
İş adamının kızı Alma'nın Instagram'da saldırıdan 4 gün önce kardeşleriyle çekildiği bu kare de ailenin birlikte son fotoğrafı oldu.
 
 
 Sri Lanka makamları, hayatını kaybedenlerin kimliklerine dair bilgi  vermezken, İngiltere, Danimarka, Hollanda, Portekiz, Hindistan, Çin, Japonya Avustralya ve Türkiye, saldırıda vatandaşlarının hayatını kaybettiğini doğruladı. İngiltere'nin Sri Lanka Büyükelçisi Manisha Gunasekera, 2'si ABD ve  İngiltere çifte vatandaşı, toplam 8 İngiliz vatandaşının yaşamını yitirdiğini  bildirdi. Danimarka Dışişleri Bakanlığı 3, Portekiz makamları da 1 vatandaşının  saldırılarda hayatını kaybettiğini doğruladı.    Hollanda Dışişleri Bakanı Stef Blok 1, Hindistan Dışişleri Bakanı  Sushma Swaraj da 5 vatandaşının öldüğünü açıkladı. Çin'in resmi yayın organı People's Daily gazetesi, 2 Çin vatandaşının,  Avustralya Başbakanı Scott Morrison ise 2 Avustralyalının terör saldırılarında  yaşamını yitirdiğini duyurdu. Japonya Kabine Başsekreteri Yoshihide Suga, 1 Japon vatandaşının  hayatını kaybettiğini söyledi.    Türk Dışişleri Bakanlığı da yaptığı açıklamada, saldırılarda Türk  vatandaşı mühendisler Serhan Selçuk Nariçi ve Yiğit Ali Çavuş'un yaşamını  yitirdiğini bildirdi.  
 
Sri Lanka'da dün Hristiyanlar için kutsal Paskalya ayinlerinin  düzenlendiği Kochchikade kentindeki St. Anthony, Katana'daki St.Sebastian ve  Batticaloa'daki Meryem Ana kiliseleri ile başkent Kolombo'daki beş yıldızlı  Shangri-La, Cinnamon Grand ve Kingsbury otellerine bombalı saldırılar  gerçekleştirilmişti. Bu saldırıların ardından başkent Kolombo'nun banliyöleri  Dehiwala'daki konukevi yakınında ve Dematogoda da üst geçit yakınında patlamalar  olmuştu. Sri Lanka makamları saldırılarda 290 kişinin hayatını kaybettiğini,  500'den fazla kişinin yaralandığını açıklamıştı.