Milli Savunma Üniversitesi Harp Okullarına başvurular yarın başlıyor!

AA |  19 Nisan 2017 Çarşamba - 9:12 | Son Güncelleme : 19 04 2017 - 10:36

Milli Savunma Üniversitesi Kara, Deniz ve Hava Harp Okulları birinci seçim aşaması için yarından itibaren 25 Mayıs'a kadar "www.msb.gov.tr" internet adresinden başvuru yapılabilecek. İşte Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları ile ilgili detaylar...


Milli Savunma Bakanlığının talebi doğrultusunda, ÖSYM tarafından,  Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) 2017 Kılavuzu'nda yer alan "Milli  Savunma Üniversitesi Kara, Deniz ve Hava Harp Okullarına Girmek İsteyen Adayların  Dikkatine" başlıklı duyuru metni güncellendi.
 
Adaylar başvurularını, yarından itibaren 25 Mayıs'a kadar  "www.msb.gov.tr" internet adresinden yapabilecek. Başvuruda bulunmayan adaylar  seçim aşamalarına çağrılmayacak.
 
Birinci seçim aşamasına YGS puanlarına göre çağırılacak adaylar, kara,  deniz, hava harp okulu ve sahil güvenlik komutanlığı olmak üzere birden fazla  tercihte bulunabilecek.
 
Elektronik ortamdaki kesinti, aksaklık gibi nedenlerden dolayı  vaktinde başvuru yapamayanlar ile hatalı başvuru yapanlar için ek süre ve tekrar  başvuru hakkı tanınmayacak.
 
Sınavlara çağrılacak adaylar, tercihleri, okul kontenjanları, ihtiyaç  duyulan aday sayısı ve belirlenecek "seçim aşamaları çağrı puanına göre" ikinci  seçim aşamalarına davet edilecek. İkinci seçim aşamaları Ankara'da  gerçekleştirilecek.
 
Milli Savunma Üniversitesi Kara, Deniz ve Hava Harp Okullarına ve  astsubay meslek yüksekokullarına başvurmak isteyen adayların bugün güncellenen  kılavuzu esas almaları gerekiyor.
ERDOĞAN AÇIKLAMIŞTI
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Askeri okullar kapatılacak. Askeri okulların kapatılmasıyla birlikte tüm okullardan, liseler, mesleki okullardan rahatlıkla Harp Okullarına giriş olacak. Fakat Harp Okullarının üzerinde bir çatı oluşacak. Milli Savunma Üniversitesi kurulacak. Milli Savunma Üniversitesinin altında Kara Harp Okulu, Hava Harp Okulu, Deniz olacak. Bütün bunlarla beraber bir şey daha olacak. Kurmay, kıdem bunların hepsi gidiyor. Peki ne olacak? Kara, hava, deniz, buralarda okuyanların hepsi lisans öğrencisi. Lisansüstü, kurmaylık yerine geçmiş olacak." demişti.