Milli Savunma Bakanlığı'nda çocuk cıvıltıları yankılandı

AA |  22 Nisan 2019 Pazartesi - 15:58 | Son Güncelleme : 22 04 2019 - 15:58

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) komuta kademesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla şehit çocukları ile bir araya geldi. Zaman zaman bazı çocukların toplantı masasının üzerine çıktığı görüşmede, Akar ve komutanlar ile çocuklar arasında keyifli diyaloglar yaşandı.


Terörle mücadele harekatı sırasında şehit olan güvenlik güçleri ile  FETÖ'nün 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminin bertaraf edilmesi sırasında şehit  olanların çocuklarının yer aldığı 30 kişilik grup, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve  Çocuk Bayramı dolayısıyla  Milli Savunma Bakanlığına davet edildi.
 
Şehit çocuklarının Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay  Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar,  Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile Hava Kuvvetleri Komutanı  Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile bir araya geldiği görüşme sırasında hem keyifli  hem hüzünlü anlar yaşandı.
 
Çocuklarla yakından ilgilenen Bakan Akar ve komutanlar, onlarla tek  tek sohbet etti. Bu sırada bazı çocuklar toplantı masasının üzerine çıkarak Akar  ve komutanlarla konuştu.
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın dünyada çocuklara  adanan ilk ve tek bayram olduğunu belirten Akar, "23 Nisan, çocuklarımıza,  gençlerimize verdiğimiz önemin en güzel göstergesidir" diye konuştu.
 
Türk Silahlı Kuvvetlerinin ülkenin birliği, bütünlüğü ile milletin  rahatı ve huzuru için çalıştığını ifade eden Akar, "Biz şu anda burada otururken  bile hudutlarımızda, karada, havada, denizde asker ağabeyleriniz nöbette,  görevlerinin başında" dedi.
 
 "Biz büyük bir aileyiz"
 
 Akar'ın, "Ülkemizin, milletimizin sevdiği, saydığı, yüreklerinde  taşıdığı, hatıralarını daima saygıyla andığı şehitlerimiz var. Şehitlerimiz  bizlerin baştacıdır, milletimizin kalbindedir" ifadelerini kullanmasının ardından  6 yaşındaki şehit oğlu Taha Burak Çakır'ın "Mesela benim babam" sözleri,  salondakileri duygulandırdı.
 
Bakan Akar da küçük Taha Burak'a dönerek, "Evet. Onları biz çok  seviyoruz. Onların hatırası çok büyük. Onların da emaneti olan sizler, bizler  için çok değerlisiniz. Biz büyük bir aileyiz. Sizlerin rahat, huzur içinde  okumanız, meslek sahibi olabilmeniz, hayatta başarılı olabilmeniz için elimizden  gelen gayreti gösterdik, göstermeye devam edeceğiz. Sizden de bizim beklentimiz o  kahraman babalarınıza yakışır şekilde çalışmanız ve başarılı olmanız" diye  konuştu.
 
Çocukların ziyaret sırasında  yaptığı resimleri tek tek inceleyen  Bakan Akar ve komutanlar, çocuklara derslerine çok çalışmaları, bilgisayar  başında çok zaman geçirmemeleri tavsiyesinde bulundu.
 
Şehit çocuklarından birinin çizdiği resmi Akar'a göstermesi ve resimde  babasının da yer aldığını belirtmesi duygusal anlar yaşanmasına neden oldu.
 
Görüşmenin sonunda çocuklara çeşitli hediyeler veren Akar ve  komutanlar onlarla hatıra fotoğrafı da çektirdi. Ziyaret kapsamında oyun  etkinlikleri de sunulan çocuklar, fidan dikti.
 
  
 

ETİKETLER