Milli Piyango Çekiliş sonuçları belli oldu mu? 19 Haziran

19 Haziran 2017 Pazartesi - 17:27 | Son Güncelleme : 19 06 2017 - 17:27

Milli Piyango Çekiliş sonuçları için geri sayım sürüyor. Her ayın 9, 19 ve 29. günleri çekilişi gerçekleştirilen Milli Piyango bu akşam çekilecek. İşte Milli Piyango Çekilişine ilişkin detaylar...


Milli Piyango çekilişi bu akşam gerçekleştirilecek. Vatandaşlar Milli Piyango çekilişi sonucunda ortaya çıkacak olan tabloyu oldukça merak ediyorlar. İşte Milli Piyango çekilişine dair merak edilen soruların yanıtları...

MİLLİ PİYANGO SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 
MİLLİ PİYANGO NEDİR?
 
Bastırılmış numaralı biletlerin satılarak, adet ve tutarları önceden belirlenmiş ikramiyeleri kazanacak numaraların belirli günde çekilecek kura ( çekiliş ) ile saptanması esasına dayanan şans oyunudur.
 
Piyango çekilişleri, her ayın 9, 19, ve 29’uncu günleri çekiliş yapılacak şekilde uygulanır. Belirtilen tarihlerde veya bu tarihlerin dışında, çekiliş günleri ve planları farklı özel çekilişler düzenlenebilir. Her yıl 31 Aralık günü yılbaşı özel çekilişi yapılır. Yönetim Kurulu, çekiliş tarihleri ile özel çekiliş tarihlerini belirlemeye, değiştirmeye veya kaldırmaya yetkilidir. İkramiyelerin ödenmesine esas olarak İdare ve satış merkezleri yetkilidir.
 
Başbayiler ile sanal ortam bayileri İdare ile imzaladıkları sözleşmede belirtilen tutara kadar diğer bayiler ise son üç rakama ( son üç rakam dahil ) kadar isabet eden ikramiyeleri ödemek zorundadır.
 
Bayiler, son dört veya beş rakamına göre isabetli biletlerin de, ikramiyelerini ödeyebilirler.
 
Yılbaşı çekilişi için bilet küpürlerine bakılmaksızın, talihlilere ödenecek ikramiyelerden 1.000.000.- ( Bir milyon TL.) ve daha büyük ikramiyeler, yıl içerisinde yapılacak diğer çekilişlere ait büyük ikramiye Genel Müdürlükçe, bunların altında kalan diğer ikramiyeler Şube Müdürlüklerince ödenir.
 
KAZANAN BİLETİN İKRAMİYESİ NEREDEN ALINIR?
 
Milli Piyango biletinin son 3 ( üç ) rakamına kadar isabet eden ikramiye tutarlarını Milli Piyango gezici ve sabit bayileri ödemek zorundadır. Bu bayiler son dört veya beş rakamına göre isabetli biletlerin de ikramiyelerini ödeyebilirler. Bu tutarlar üzerindeki ikramiyeler bayi ödeme yetkisi dışındadır. Başbayiler ile sanal ortam bayileri İdare ile imzaladıkları sözleşmede belirtilen tutara kadar olan ikramiyeleri öderler.