MHP Lideri Bahçeli: Karanlığa doğru yolculuğa çıkmışlar

AA |  16 Mart 2019 Cumartesi - 18:20 | Son Güncelleme : 16 03 2019 - 18:20

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İsimleri 5 harften oluşan 3'lü çete var ya, milletin başına püsküllü beladır. Yanlarına bölücü ortakları HDP'yi almışlar, karanlığa doğru yolculuğa çıkmışlardır. Türkiye'ye tuzak kuran, Türk milletini uçuruma çekmek isteyen bu zillettir." dedi.


MHP Genel Başkanı  Devlet Bahçeli, partisinin düzenleyeceği mitinge katılmak üzere geldiği  Manisa'da Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.
 
Bahçeli'yi Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve mehter  takımı karşıladı.
 
Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Ergün'ün makamına geçerek  ziyarete ilişkin anı defterini imzalayan Bahçeli, çalışmalara ilişkin Ergün'den  bilgi aldı. Görüşme daha sonra basına kapalı olarak devam etti.
 
"Türk milletini uçuruma çekmek isteyen bu zillettir"
 
Devlet Bahçeli, 31 Mart'ta yapılacak seçimlerin ülkeye, millete,  Manisa'ya, kutlu diriliş ve beka mücadelelerine hayırlı olmasını diledi.  Geçmişini unutanın geleceğini kaybedeceğini, geçmişine sırt dönenlerin   gerçeklerden kopacağını ifade eden Bahçeli, ne kaybedenlerden ne de kopanlardan  olduklarını söyledi.
 
Cumhur İttifakı'nın hem ehil hem emin hem de erdemli olduğunu,  milletin yanında, tarihin izinde, bekanın hedefinde bulunduğunu ifade eden  Bahçeli, şöyle konuştu:
 
"Gelin görün ki zillet ittifakı yanlıştadır, gaflette, delalettedir.  İsimleri 5 harften oluşan 3'lü çete var ya, milletin başına püsküllü beladır.  Yanlarına bölücü ortakları HDP'yi almışlar, karanlığa doğru yolculuğa  çıkmışlardır. Türkiye'ye tuzak kuran, Türk milletini uçuruma çekmek isteyen bu  zillettir. CHP, HDP, İP, SP, ÖDP zillete bulaşmış, zilletle buluşmuştur. PKK bir  yanlarında, FETÖ diğer yanlarındadır. Şu fecaate bakar mısınız, aziz Atatürk'ün  partisi teröristlerle işbirliği yapıyor. Kılıçdaroğlu'nun kulağına fısıldayıp  konuşturuyorlar, zalimler söylüyor o açıklıyor, zalimler buyuruyor o yapıyor. İş  başkasının elinde, kumanda başkasının üzerinde. Sanki tutsak alınmış, iradesi  çalınmış, aklı ve vicdanı sökülüp atılmış."
 
"Milliyetçiliğimize gafilce dil uzatıyor"
 
CHP'ye oy verenlerin zillete müstahak, bu haksızlığa layık olmadığını  belirten Bahçeli, İYİ Parti'ye oy verenlerin HDP ile birlikteliğe  zorlanamayacağını, bu zillete mahkum edilemeyeceğini söyledi.
 
Bahçeli "Ezanı ıslıklayan namertlerle CHP ve İP'e oy veren  kardeşlerimin ne işi vardır? Bayrağımızı yakıp İmralı canisinin heykelini  dikmekten bahseden bölücülerle CHP ve İP'e oy veren kardeşlerimizin nasıl bir  ortak paydası olabilir?" diye konuştu.
 
Bahçeli "HDP'li teröristlerin 'Kürdistan' dediğinde isimleri 5 harften  oluşan 3'lü çeteden çıt çıkmadığını" anlatarak şu değerlendirmeyi yaptı:
 
"Zira işlerine öyle geliyor. Kılıçdaroğlu YPG'ye zeytin dalı  uzatmasından utanmıyor, bizim milliyetçiliğimize gafilce dil uzatıyor.  Milliyetçiliği bilmiyor çünkü milliyetçi değil. PYD, YDG'yi vatanlarını savunan  örgüt olarak gören birisi nasıl milliyetçi olacak? Bu hakla milliyetçilikten  bahsedecek, buna nasıl cüret edebilecek? Kılıçdaroğlu ve kimliksiz ortağı İP,  bizim milliyetçiliğimizi Batının zalim milliyetçiliği ile karıştırıyor. Bizim  milliyetçiliğimizi kendi kabile zihniyetlerine benzetiyorlar. Bizim  milliyetçiliğimiz kapsayıcı, kucaklayıcı, paylaşma ve bölüşme esaslıdır. Bizim  milliyetçiliğimizde adalet ve hakkaniyet vardır. Bizim milliyetçiliğimizin  zalimin karşında, mazlumun yanındadır."
 
Acımasız küresel sömürüye "Dur" deyip, milli sanayiyi yükseltmek  istediklerini anlatan Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun yabancı silah şirketlerinin  sözcülüğüne heves ettiğini, küresel yağma düzeninin oyununu bozup kendi  kaynaklarını kullanmak istediklerini fakat Kılıçdaroğlu ve zillet ortaklarının  bundan rahatsız olduğunu söyledi.
 
Bahçeli yazılmış senaryoları reddedip kendi onurlu geleceklerini  belirlemek istediklerini vurgulayarak zilletin Türkiye'yi çözmeyi ve çürütmeyi  hedeflediğini dile getirdi.
 
"Bağımsızlığımızı korumak ve Türkiye'mizi lider ülke yapmak istiyoruz,  zillet bunun önüne  geçmek için çırpınıyor, kıvranıyor" diyen Bahçeli, şunları  kaydetti:
 
"Zillet ittifakının başını çektiği icazeti ve meşruiyeti dışarıda  arayan işbirlikçilerine sesleniyorum, Türk milletinin küresel soyguna dur  demesinden korkuyor musunuz? Türk devletinin yeniden lider ülke olmasından  ürküyor musunuz? Cumhur İttifakı'nın iradesinden ve istikbalin mimarı olmasından  çekiniyor musunuz? Fakat nafile, Türk milletine ket vuramayacaksınız, Cumhur  İttifakı'na set çekemeyeceksiniz. Ne kadar çamur atarlarsa atsınlar, fitne  yaymaya çalışırlarsa çalışsınlar, milletimiz gerçekleri görmüştür. Kim ne derse  desin, anketler ne söylerse söylesin, 31 Mart'ta zafer Cumhur İttifakı'nındır.  Biz medyaya değil, heyecandan dolup taşan meydanlara bakıyoruz. Bizim ittifakımız  cumhurladır. Cumhur İttifakı'nın tek güvencesi, desteği Türk milletinin tertemiz  vicdanıdır."

ETİKETLER