MHP lideri Bahçeli: İnsanlık suçudur

AA |  01 Ağustos 2018 Çarşamba - 18:27 | Son Güncelleme : 01 08 2018 - 19:28

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hakkari'deki hain terör saldırısının bir katliam ve insanlık suçu olduğunu belirtti.


Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda,  dün Hakkari  Yüksekova'da, insanım diyen herkesin vicdanını tir tir titreten, acı verici ve  vahim bir olayın vuku bulduğunu bildirdi.
 
Döktüğü kanlardan beslenen, aldığı canlardan geçinen bölücü terör  örgütü PKK'nın, yeni bir vahşet ve katliamın fail ve tarafı olduğunu ifade eden  Bahçeli, Astsubay Çavuş Serkan Karakaya'nın ziyaretinden dönen 26 yaşındaki eşi  Nurcan Karakaya ile 11 aylık bebeği Bedirhan Mustafa Karakaya'yı taşıyan  otomobilin geçişi esnasında yola tuzaklanan patlayıcının infilak ettiğini  hatırlattı. Bahçeli, şöyle devam etti:
 
"Ne hazin ve hüsran verici bir akıbettir ki, hem Nurcan Karakaya hem  de kundaktaki bebeği hainlerin saldırısında hayatlarını kaybetmişlerdir. Bu bir  katliamdır. Bu bir insanlık suçudur. Karşımızdaki tablo sözün bitişine alenen  delalet, bahanelerin tükenişine açıkça işarettir.
 
Ey caniler, ey insanlığın utanç vesikaları, ey esfel-i safilinler, ne  istediniz bir anadan? Nasıl kıydınız bir sabiye? PKK, bebek katilidir, anaların  can düşmanıdır. PKK, FETÖ ile birlikte Haçlı emellerinin kiralık tetikçisi, Türk  milletine kin duyan mihrakların karanlık bekçisidir."
 
"Astsubay Çavuşumuzla övünüyor, şahsını kucaklıyorum"
 
Bahçeli, hem eşini hem de yavrusunu şehit veren Astsubay Çavuş Serkan  Karakaya'nın "İki canımız vardı, ikisini de vatan için feda ettik. Allah  milletimize, devletimize, askerimize, polisimize zeval vermesin. Vatan sağ  olsun." sözlerinin ise vicdanlara yıldırım gibi düştüğünü belirterek,  "Kahramanımızın bu ibret verici sözleri metanetin, imanın, sabrın, samimiyetin,  fedakarlığın, cesaretin, dirayetin, kısacası adam gibi adamlığın izharı, ilanı ve  arşa ulaşan ifadesidir. Üzüntümüz ne kadar büyük olsa da, Astsubay Çavuşumuzla  övünüyor, şahsını kucaklıyorum." paylaşımında bulundu.
 
"Terörün siyasi yedeklerine omuz veren şuursuz ve suç ortakları ne  durumdasınız? Başınızı yastığa koyduğunuzda huzurla uyuyabilecek misiniz? Yine  sahte demokrasi, özgürlük ve insan hakları ezberleriyle vakit geçirmeye yüzsüzce  devam edecek misiniz?" sorularını yönelten Bahçeli, şunları kaydetti:
 
"Pek çok bebeğimiz terör örgütünün kanlı saldırılarına kurban gitti.  Pek çok masum ve savunmasız insanımız ya bir kör kurşunla ya da bir bombayla  hayatından oldu. Ancak şehadet şerbetinden kana kana içtikçe mücadelemiz daha da  güçlendi, inanç ve irademiz daha da güç kazandı.
 
Hainlere taviz yok, bebek katillerine hoşgörü yok. Dayanacağız,  katlanacağız, sabredeceğiz, üzerlerine üzerlerine gideceğiz, sımsıkı  kenetleneceğiz, şerefsizleri fitne ve ihanetlerinde boğacağız. 'Herkes eşittir  Türkiye' diyeceğiz, 'Millet birdir, o da Türk milletidir' diye haykıracağız."
 
"Acı hepimizin, şehitler milletimizin"
 
Şehit anne Nurcan Karakaya ile şehit bebek Bedirhan Mustafa  Karakaya'ya Allah'tan rahmet, Astsubay Çavuş Serkan Karakaya'ya sabır ve  başsağlığı dileyen Devlet Bahçeli, "Acı hepimizin, şehitler milletimizin. Vatan  sağ olsun, millet sağ olsun, devlet sağ olsun, al bayrak her daim var olsun.  Şehitler ölmez, vatan bölünmez, bayrak inmez, ezan susmaz." değerlendirmesinde  bulundu.
 
 

ETİKETLER