MHP lideri Bahçeli'den sert sözler: Gelin de görelim

AA |  24 Mart 2019 Pazar - 15:26 | Son Güncelleme : 24 03 2019 - 17:34

Cumhur İttifakı'nın İstanbul mitingi bugün gerçekleşiyor. Tarihi mitingde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli halka hitap etti. Bahçeli, "Şu anda boğazın batı yakasındayız, Avrupa kıtasındayız, işte buradayız, Yenikapı’dayız. Ey katiller, gelin de görelim. Gelin de dedeleriniz gibi sizi aynen yerin dibine indirelim. Konstantinapolis diye bir yer yoktur, bununla birlikte Kürdistan diye bir yer asla olmayacaktır." şeklinde konuştu.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Konstantinopolis  diye bir yer yoktur. Bununla birlikte Kürdistan diye bir yer de asla  olamayacaktır. İstanbul, Müslüman Türk milletinin namus timsalidir, hilalimizin  şerefidir. Hiçbir müstevli emel ve hedef bu aziz kentimize musallat olmaya cüret  ve cesaret edemeyecektir." dedi. 
 
Bahçeli, Yenikapı Meydanı'nda Cumhur İttifakı'nın "Büyük İstanbul  Mitingi"nde yaptığı konuşmada, gecesi sümbül kokan, Türkçesi bülbül kokan  İstanbul'un bugün muhteşem olduğunu ve tarih yazdığını söyledi.
 
Cumhur İttifakı'nın 3. ortak mitingi vesilesiyle bir kez daha Yenikapı  mucizesine imza atıldığını dile getiren Bahçeli, "İstanbul'da yeniden diriliş ve  yükselişin müjdesini veriyorsunuz. Allah nazarlardan esirgesin. Yenikapı adeta  uçsuz bucaksız gelincik tarlası olmuş, çağlıyor. Al bayrağa bürünmüş, pırıl pırıl  parlıyor. 7 Ağustos 2016'dan tam 960 gün sonra 15 Temmuz hain FETÖ darbe  teşebbüsünden 983 gün sonra Yenikapı'da muhteşem bir heyecan ve milli bir  coşkunun bayraktarlığını yapıyorsunuz. Ne mutlu sizlere, ne mutlu İstanbul'da  'birim, iriyim, diriyim, Türkiyem' diyen cesur yüreklere. İstanbul'u fetheden  mübarek irade sizler gibi şanlıydı. İstanbul'da Türk milletinin mührünü vuran  kutlu ecdadımız, sizler gibi korkusuz ve kahramandı. İstanbul'da yaşayan her  insanımıza, Yenikapı'yı tıklım tıklım dolduran her kardeşimize, her güzel  evladına şükranlarımı sunuyor. Hepinize hoş geldiniz diyorum." diye konuştu.
 
 
"İstanbul, Cumhur İttifakı'nın hassasiyet ve haysiyet merkezidir"
 
31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nin ülkeye, millete, İstanbul'a,  milli birlik ve bekaya, hayırlı sonuçlara vesile olmasını Allah'tan niyaz eden  Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti:
 
"İstanbul, sıradan bir şehrin adı değildir. İstanbul, tarihtir,  medeniyettir, kardeşliktir, fetihtir. Nitekim dünyanın en büyük Türk-İslam  kentidir. Beşeriyetin gözü, İstanbul'un üzerindedir. Mazlumların kulağı,  İstanbul'a çevriktir. Masumların kalbi, İstanbul için çarpmaktadır. İstanbul,  Kudüs'ün kardeşidir, Kerkük'ün kaderidir, Kaşgar'ın umududur, Akşemsettin'inden  Bişkek'e, Üsküp'ten Halep'e, Hicaz çöllerinden Asya Stepleri'ne, Adriyatik'ten  Çin Seddi'ne kadar bütün Türk ve İslam yurtlarının son siperidir. Bu siper  düşerse, Türkiye'miz gider. Tarihimiz sükut eder, milli ümitler söner.
 
Kıtalar arasında at koşturan, coğrafyaları kumaş gibi kesen, cihanı  adaletle kavrayan, tarihe silinmez iz ve eserler bırakan aziz ecdadımız gelecek  ülkülerini İstanbul'da bulmuştur. İstanbul, cumhurun irfanı, cumhurun istiklal  meşalesidir. Bu nedenle İstanbul, Cumhur İttifakı'nın hassasiyet ve haysiyet  merkezidir. İstanbul demek Türkiye demektir."
 
 
"Gelin de dedeleriniz gibi sizi aynen yerin dibine indirelim"
 
İstanbul'da atılacak bir adımın yankısının, Avrupa'dan Asya'ya,  Afrika'dan Amerika'ya kadar her yerden hissedileceğini, her taraftan  işitileceğini belirten Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Cumhur İttifakı olarak bunun bilincindeyiz, tarihi görev ve  sorumluluklarımızın fevkindeyiz. Ne var ki zalimler boş durmuyorlar. Hainler boşa  zaman geçirmiyorlar. Türk ve İslam düşmanları çevremizde vızır vızır geziyorlar.  15 Mart 2019 günü, Yeni Zelanda’da Cuma Namazı esnasında iki camiye hunharca  saldırı düzenlendi. Maalesef 51 din kardeşimiz şehit edildi, 47 din kardeşimiz de  yaralandı. Alçak teröristler, 630 yıl önceki Kosova Savaşı'nın kinini  tutuyorlardı. Barbar Haçlılar, 336 yıl önceki Viyana Kuşatmasının öfkesini  taşıyorlardı.
 
Yeni Zelanda'yı kana bulayan vandallar, Müslümanların Avrupa'da  ilerleyişinin durdurulduğu bin 287 yıl önceki Puvatya Savaşı'nı hafızalarına  kazımışlardı. Karşımızdaki mukaddesat ve mukadderat düşmanları, 566 yıl önce  fethedilen İstanbul'u hala akıllarından çıkaramamışlardı."
 
Yeni Zelanda'da camileri kundaklayıp Müslümanları şehit eden  canilerden birisinin Türk milletine açıkça "Boğaz'ın batı yakasında herhangi bir  yerde yaşamayı dener, Avrupa'ya gelirseniz sizi öldüreceğiz. Konstantinopolis'e  gelir, tüm cami ve minareleri yıkarız. Ayasofya, minarelerden kurtulacak ve  Konstantinapol tekrar Hıristiyan şehri olacak." dediğini ifade eden Bahçeli,  şunları kaydetti:
 
"Şu anda Boğaz’ın batı yakasındayız. Avrupa Kıtası'ndayız. İşte  buradayız, Yenikapı'dayız. Ey katiller gelin de görelim, gelin de dedeleriniz  gibi sizi aynen yerin dibine indirelim. Konstantinopolis diye bir yer yoktur.  Bununla birlikte Kürdistan diye bir yer de asla olamayacaktır. İstanbul, Müslüman  Türk milletinin namus timsalidir, hilalimizin şerefidir. Hiçbir müstevli emel ve  hedef bu aziz kentimize musallat olmaya cüret ve cesaret edemeyecektir.  Camilerimize, minarelerimize, ezanımıza, bayrağımıza, vatanımıza kem gözle bakan  kim varsa ya o gözü oyarız, ya da o gözün bulunduğu melanet bedeni harabe bina  gibi yıkarız."
 
 
"Tehdit aynıdır, senaryo aynıdır, oyun aynıdır"
 
"Milli beka" denildi mi keyfi kaçanların, Türk ve İslam'ın  karşısındaki çetin ve dehşet verici tehlikeleri görmezden, duymazdan, bilmezden  gelen yabancı uzantılar olduğunu dile getiren Bahçeli, "Zaman değişip aktörler  farklılaşsa da, tehdit aynıdır, senaryo aynıdır, oyun aynıdır, hesap aynıdır,  komplo aynıdır, saldırılar tıpa tıp birbirine  benzemektedir.PKK/PYD/YPG/FETÖ'nün kanlı, kahpe ve kiralık tetikçi olarak  seçilmesi vahşetin küresel elebaşlarına nüfuz etmiş Türk ve İslam düşmanlığının  yegane sebeplerinden birisidir. Türkiye'yi yıkmak istiyorlar, yıktırmayacağız.  Türk milletini bölmek istiyorlar, böldürmeyeceğiz. Bir olacağız, iri olacağız,  diri olacağız, tek yürek, tek bilek, tek nefes halinde Türk milletinin gücünü  dosta da düşmana da göstereceğiz." diye konuştu.
 
"Buradan şer ve zillet emellere sesleniyorum" diye konuşan Bahçeli,  "Sakın aldanmayın. Yanlış hesap yapmayın.Hesap hatasının bedelini  Malazgirt'te, Mohaç'ta, İstanbul'un Fetih'inde ödediniz. Müslüman Türk'e kefen  biçmenin bedelini Çanakkale'de, Anafartalar'da, İzmir'de ödediniz. O günkü ruh  ölmedi, bugün burada Yenikapı'da yaşıyor. Hevesiniz boşuna, çabanız beyhudedir.  İhanet çemberi ve kuşatma mutlaka kırılacaktır. Türk milleti mutlaka selamete  çıkarılacaktır. Zillet İttifakı'nın kumpasları muhakkak çürütülecektir."  ifadelerini kullandı.
 
 
"15 Temmuz'da zulüm ve zulmet dolu bir gece yaşandı"
 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 15 Temmuz'da zulüm ve zulmet dolu  bir gecenin yaşandığını belirterek,  15 Temmuz'da FETÖ'nün  işgal teşebbüsünün  251 kahramanın şehadetiyle 2 bin 193 gazinin fedakarlıklarıyla milletin topyekun  direnişiyle engellendiğini söyledi.
 
Bahçeli, 15 Temmuz'da milli bekanın neredeyse imha olacağını, Türk  milletinin az kalsın birbirine düşüp devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez  bütünlüğünün tasfiye edileceğini anlatarak,  "İhanetin hevesi, milli haysiyetin  müdahalesiyle kursağında bırakıldı. Cumhur İttifakı 15 Temmuz gecesi fiilen  kuruldu.  7 Ağustos 2016'de yapılan Demokrasi ve Şehitler Mitingi ile Cumhur  İttifakı imrenilecek ruhunu kazandı. Bu ruh sayesinde Türkiye'nin önü açıldı.  Belirsizliklerin koyu sisi  dağıtıldı. Bu ruh sayesinde Türkiye düşmanlarına  karşı müstesna ve müessir bir iradeyle çok sağlam ve aşılmaz bir cephe kuruldu.   ekonomik teröre karşı aynı gemiye bindik beka düşmanlarına karşı aynı  mevziye  girdik. Bütün siyasi dürtüleri, kısır çekişmeleri, dipsiz ve sonuçsuz problemleri  geride bıraktık." diye konuştu.
 
15 Temmuz'un Türkiye'nin miladı, yeniden doğumu ve yeni bir diriliş  destanı olduğunu belirten Bahçeli, böyle inandıklarını ve bu kararla hareket  ettiklerini söyledi.
 
Bahçeli, terör örgütlerine emperyalist odaklara, döviz çetelerine,  sermaye şebekelerine karşı el ele vererek güç birliği ve gaye birliği  yaptıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:
 
"Suriye yanıyordu, Irak ağır sorunlara mahkumdu, Kafkaslar  buhrandaydı, Balkanlar bunalımdaydı, deniz ve kara sınırlarımız mütecaviz  baskılara maruzdu. ABD etrafımızı mayınlıyor, Avrupa Birliği içimizi  karıştırıyor, bazı Körfez ülkeleri sabrımızı test ediyordu. Ayrı düşemezdik,  hesabi davranamazdık, Türkiye'yi heba edemezdik, önce ülkem ve milletim sonra  partim ve ben demeliydik. Konu vatansa konu milletse konu istiklal ve beka ise  nefsimize tutsak olamazdık egolarımıza yenik düşemezdik. Az kazandıran çok  kaybeden çetelesi tutamazdık. İman varsa imkan var dedik. İman ve irade varsa  ihanet sonuç alamayacak inancıyla kenetlendik, Cumhurun İttifakı'na fikriyatıyla  kucaklaştık."
 
 
"Zillet ittifakı kavga ve dağınıklıktır"
 
Türkiye'nin yaşadığı kötü ve karanlık günlerin tekrar etmemesi için 31  Mart seçimlerinin milli iradenin tercih ve desteğiyle kazasız belasız temin  edilmesi ve Cumhur İttifakı'nın duruşuyla temellenmesi gerektiğini aktaran  Bahçeli, şöyle konuştu:
 
"31 Mart seçimleri bu açıdan beka seçimidir. İstanbul için bir kader  seçimidir. Zillet şemsiyesi altında toplanıp Türkiye'nin kuyusunu kazanlara 31  Mart'ta izin ve icazet asla verilmemelidir. İstanbul'da PKK'ya geçit yoktur.  İstanbul'da FETÖ'ye müsamaha yoktur.  İstanbul'da sözde demokrasi gücü, sözde  sandık ittifakı adı altında zilletin öne çıkmasına asla müsaade verilmemelidir.  Zillet ittifakı beladır, Cumhur İttifakı bekadır. Zillet İttifakı kavga ve  dağınıklıktır, Cumhur İttifakı milli karar ve duruştur. Zillet ittifakı çatışma,  çürüme ve çözülmedir, Cumhur İttifakı birlik, dirlik ve beraberliktir."
 
"Bu yorum ahlaksızlıktır"
 
Bahçeli, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin "Ekrem İmamoğlu  seçilmişse bilecek ki o kentte yaşayan 3 milyon Kürt'ün oyuyla seçilmiştir.  Kürtlere rağmen siyaset yapamayacağını bilecektir." açıklamasına vurgu yaparak,  bu beyanatın alçaklık, bu yorumun ahlaksızlık olduğunu kaydetti.
 
Hiç kimsenin İstanbul'daki 3 milyon şerefli Kürt kökenli kardeşleri  üzerinde plan yapmaması ve kirli oyun kurmaması gerektiğini belirten Bahçeli,  "Kürt kökenli kardeşlerimiz bu hain planları alt üst eder, zilleti reddeder,  PKK'nın siyasi aparatı HDP’ye şamarı indirir, inşallah da bunu yapacaklardır."  dedi.
 
"Binali Yıldırım ziyadesiyle layıktır"
 
Bahçeli, İstanbul'un ehline emanet edilmesi gerektiğini anlatarak,  İstanbul'un tecrübeyle, birikimle, olgunlukla, sağduyuyla parlak projelerle  cumhurun ruh köküyle Cumhuriyet’in kazanımlarıyla gelecek beş yıla hazırlanması  gerektiğini söyledi.
 
Bunu başaracak ismin ise Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir  Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım olduğunu vurgulayan Bahçeli, "Soyadı gibi  iş yapan, tevazu sahibi, erdem sahibi, deneyim sahibi, devlet ve siyaset  hayatımızda mümtaz ve muhterem bir yeri bulunan Sayın Binali Yıldırım İstanbul’un  şehremini olmaya hem namzet hem de buna ziyadesiyle layıktır." diye konuştu.
 
CHP’ye oy verenlere seslenen Bahçeli, "Bu Kılıçdaroğlu'nda hayır  yoktur, ümit yoktur, gelin birlikte olalım, Cumhur İttifakı'nda buluşalım.  Helalleşme arzusu taşıdığım İP'e (İYİ Parti) oy veren kardeşlerim, gelin Cumhur  İttifakı'nın millet ve devlet için yapmış olduğu ahlaklı, tarihi ve milli  mücadeleye destek verin. Kürt kökenli kardeşlerim, emin olun sizleri bizim kadar  seven olmaz, gelin siz de bu yürüyüşe katılın, Cumhur İttifakı'nın gücüne güç  katın." ifadelerini kullandı.
 
MHP Lideri Bahçeli, Cumhur İttifakı olarak, ne baskılardan  yılacaklarını ne de de yollarından döneceklerini anlatarak, konuşmasını şöyle  sürdürdü:
 
"Hak bildiğimiz, doğru olduğuna inandığımız yolda sonuna kadar  gideriz. Milletimizin can yoldaşı, ecdadımızın temsilcisi olmayı sürdürürüz.  Niyet sahipleri ayaklarını denk alsınlar, kuru tehditlere pabuç bırakmayız. Ve  bilinsin ki nereden gelirse gelsin her türlü saldırıyı da anında def ederiz.  Kuşatmayı yaracak, milleti esenliğe çıkaracak irade Cumhur İttifakı'dır.  Emperyalizmin biçtiği kefeni yırtacak inanmışlık Cumhur İttifakı'dır.   İstanbul'da yaşayan her kardeşimi tartışmasız ve tereddütsüz kucaklayacak  müşfiklik Cumhur İttifakı'dır. "
 
Bahçeli, 31 Mart'ta başarmaktan başka seçeneklerinin olmadığını dile  getirerek,  "Tuzaklarla dolu engelleri aklımızla birer birer aşıp mutlaka  başaracağız, Türkiye’yi Cumhuriyet’in yüzüncü yılına ant olsun ulaştıracağız. Son  bir haftaya girdiğimiz seçim sürecinde, 31 Mart'ın öneminin şuuruyla,  imkanlarınızı sonuna kadar kullanarak sandığa gidip İstanbul'a Cumhur  İttifakı'nın damgasını vuracağınıza yürekten inanıyorum." diye konuştu.
 
 
 
 
 
 
 

ETİKETLER