MHP lideri Bahçeli'den 'otel buluşması' çıkışı: İyi niyetle izah edilemez

AA |  20 Haziran 2019 Perşembe - 11:37 | Son Güncelleme : 20 06 2019 - 12:50

MHP Genel Başkanı Bahçeli,"16 Haziran öncesinde, CHP adayı ile sözde gazetecinin otel buluşması kesinlikle iyi niyetle izah edilemeyecektir" dedi.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, 23 Haziran'da yapılacak İstanbul  Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini değerlendirdi.
 
Seçimin Türk siyasi ve demokrasi tarihi açısından hem kritik hem de  stratejik karar anlarından birisi olduğunu belirten Bahçeli, "İstanbul'da yaşayan  her insanımız müstesna ve müreffeh bir geleceği inşa ve ihya etmek maksadıyla  sandık başına gidecektir. Temennimiz ve beklentimiz oy kullanma hakkına sahip  bütün kardeşlerimizin ahlaki, hukuki ve vicdani görevlerini temin amacıyla  anayasal ve vatandaşlık görevlerini ifa ve icra etmeleridir. 23 Haziran’da seçime  katılımın yüksek olması amacıyla demokratik sorumluluk mutlaka yerine  getirilmelidir." ifadelerini kullandı.
 
İstanbullulara 'sandığa gidin' çağrısı
 
İstanbul'un ufkunu perdelemek, önünü kesmek, tarihsel sürekliliğini  engellemek için pusuda bekleyen, hatta punduna getirip fethin mirasını yağmalama  hedefi taşıyan karanlık odaklara asla izin ve icazet verilmemesi gerektiğini  vurgulayan Bahçeli, İstanbul’da yaşayan her vatandaştan dileklerinin hangi şart  ve durumda olurlarsa olsunlar sandığa giderek Türk ve İslam'ın simge ve şeref  nişanesi kente sahip çıkmaları olduğunu kaydetti. Bahçeli, adaletin tecellisi, hakkın tezahürü, hakkaniyetin ve  haysiyetin tahkimi, hepsinden mühimi parlak ve umut dolu bir istikbalin tescili  için İstanbulluların iradelerini kullanmalarının ertelenemez değer ve önemde  olduğuna değinerek, şu değerlendirmeyi yaptı:
 
 "23 Haziran’da yalan siyaseti, istismar ve inkar emelleri bizzat milli  iradenin müdahale ve mücadelesiyle çok net biçimde mahkum edilmelidir. 23  Haziran'da FETÖ ve PKK'nın tertip ve kirli senaryoların mahvı ve mağlubiyeti  sağlanmalıdır. İstanbul bir büyükşehirden daha fazlasıdır. İstanbul  medeniyetimizin beşiği, müftehir milli vicdanın onur eşiği, mihnet ve musibetlere  meydan okuyan fazilet şehridir. Aynı zamanda bağımsızlığımızın, bekamızın ve  birlikte yaşama inancımızın nişanesi olmakla birlikte nigehbanı, nefaset  zirvesidir."
 
"Şer hesapların zehirli okları İstanbul'umuzu işaret etmektedir"
 
Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçiminin hem Türkiye  hem de dünyanın gündeminin başköşesinde olduğunu vurgulayarak açıklamasında  şunları kaydetti: "Bütün şer hesapların zehirli okları İstanbul'umuzu işaret etmektedir.  Hesap yapanlarla tuzak kuranlar ortadadır. Bir yanda yabancıların gözetim ve  denetimindeki proje isim duruyorken, diğer yanda projeci vasfıyla sivrilen devlet  ve siyaset adamı Sayın Binali Yıldırım vardır ve bilinmektedir. Geldiğimiz bu  aşamada CHP adayının maskesi düşmüş, aldatma ve yalanla makyajladığı gerçek yüzü  ortaya çıkmış, deşifre olmuştur."
 
Açıklamasında Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım ile Millet  ittifakı adayı Ekrem İmamoğlu'nun katıldığı canlı yayın programını da  değerlendiren Bahçeli, şu yorumu yaptı: "Özellikle, 16 Haziran Pazar günü televizyon ekranlarında sahnelenen  tartışma programının öncesi ve sonrasında tetiklenen ve tırmandırılan bayağı  tartışmalar, ibretlik gelişmeler, ayak oyunları, dalavereler aslında İstanbul'un  nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya olduğunu gözler önüne sermiştir. Hatırlanacağı  üzere taraflı, yanlı ve bir maksada hizmetkarlığı malum ve matuf olan sözde  gazetecinin sunucu olduğu mezkur tartışma programını izlememe kararımı daha önce  kamuoyuyla paylaşmıştım.
 
 Gerçekten de bu tercihimin ne kadar haklı olduğu teyit edilmekle  kalmamış, skandallar zincirinin kumpasla imal edilmiş halkaları birer birer açığa  çıkmıştır. Sayın Binali Yıldırım'ın, malum tartışma programı öncesi soruları  aldığı iddiasının kuyruklu yalan çıkmasından sonra bu defa da otel lobilerinde  gizli kapaklı yapılan temas ve taktik alışverişini esas alan sinsi görüşmenin  ifade edildiği gibi 2-3 dakika değil, 46 dakikayla sabit olduğu anlaşılmıştır."
 
Bahçeli, açıklamasında İmamoğlu ile İsmail Küçükkaya'nın buluşmasını  ise şu sözlerle eleştirdi:   "CHP adayı ile sözde gazetecinin otel buluşması kesinlikle iyi niyetle  izah edilemeyecektir. Elbette ayinesi iş olanın lafına bakılmayacaktır. Yayın  çizgisi mahsurlu ve marazi olan bir kanalın sunucusu olan sözde gazetecinin  yandaşlık ve candaşlık damarının kabarması, hazırladığı sorular üzerinde CHP  adayıyla birlikte hararetle çalışması, suistimale kapı açıp gayri ahlaki ve etik  dışı bir ilkesizliğe savrulması vicdan sahibi hiçbir vatan evladının gözünden  kaçmamıştır. Esasen bu durum bizim içim sürpriz ve şaşırtıcı olmamıştır. Testide  ne varsa dışarı o sızmıştır. Meşum niyetle menhus eylem kısa sürede örtüşmüştür."
 
  "CHP adayının şanzımanı dağılmış, ipliği pazara çıkmıştır"
 
 İmamoğlu'nun Ordu'da yaşadığı VİP krizine de değinen Bahçeli,  açıklamasında şunları vurguladı:    "Devletin valisine küfür ve hakaret eden, vatandaşlarımıza nezaketsiz  ve saygısız bir şekilde sataşan, sabırlı görünüp adeta öfke nöbetleri geçiren CHP  adayının şanzımanı dağılmış, ipliği pazara çıkmıştır. Böylesi bir zihniyetin 'her  şey çok güzel' olacak demesi ise yalnızca kandırma, riyakarlık ve  saptırmadır. Bütün gelişmeler İstanbullu kardeşlerimin gözü önünde vasat ve  varlık bulmaktadır.
 Hiçbir hazırlığı olmayan, hiçbir projesi görülmeyen, hizmeti hezimet  olarak algılayıp macera ve masaldan başka bir hikayesi okunmayan şahsın sadece  zaman kaybı, emek ve demokrasi israfı olduğu barizdir, bellidir. İstanbul’un  ehline emaneti için 23 Haziran dönüm noktasıdır. İstanbul’u uçuruma çekmek için  kuyruğa giren iç ve dış mihraklara karşı 23 Haziran vatan ve millet sevdasıyla  mühürlenmiş cevap olmalıdır. MHP Sayın Binali Yıldırım’ın İstanbul Büyükşehir  Belediye Başkanı olması hususunda samimi, inançlı ve heyecanlı bir mücadele  yürütmektedir."
 
" 23 Haziran yalan kaybedecek, doğruluk kazanacaktır"
 
Kendisinin geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği İstanbul temaslarını  eleştirenlere de açıklamasında cevap veren Bahçeli, şöyle devam etti: "Bizim mitilimizin derdine düşenler, mitilin de milli beka ve birlik  ruhunun da çırpına çırpına altında kalmışlardır. İstanbul’da bir gece kalıp  döndüğümüzü söyleyen sahtekarlara sevdamızın bir gecelik değil ömürlük olduğunu  ikazla bildirmek, küçük akıllarıyla, dönek şahsiyetleriyle, çürük siyasetleriyle  mesafe alamayacaklarını, bizimle de boy ölçüşemeyeceklerini söylemek isterim. 23  Haziran yalan kaybedecek, doğruluk kazanacaktır."
 
Bahçeli, 23 Haziran’da İstanbul’u düşürmek isteyen husumet ve hıyanet  cephesinin kaybedeceğini, fetih ruhu, fetih namusu, Türk ve İslam’ın  emanetlerinin kazanacağını bildirdi.  "Allah'ın izniyle Cumhur İttifakı 23 Haziran’da başarılı  olacaktır. İstanbullu kardeşlerim iradelerine koyulmak istenen ipotekleri  reddedeceklerdir." ifadesini kullanan Bahçeli, açıklamasını şöyle sürdürdü:
"23 Haziran'da umut, huzur, beka, birlik ve dirlik açık ara farkla öne  geçecek, İstanbul ehliyle ve emanete sahip çıkıp yükseltecek şehreminiyle kavuşup  kucaklaşacaktır. Bu vesileyle İstanbul’da yaşayan her vatandaşıma en kalbi  selamlarımla birlikte şükranlarımı sunuyorum. 23 Haziran seçiminin ülkemize,  milletimize, İstanbul’umuza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Zilletin değil bin  yıllık kardeşlik hukukuyla harcı karılan Türk milletinin kutlu bir neticeyle iç  ve dış sorunlarla boğuşan Türkiye’mize muazzam bir destek vereceği, istiklal ve  istikbal haklarına sahip çıkacağı inancındayım. Allah bizleri mahcup etmesin  diyorum."
 
  
 
 
 

ETİKETLER