MHP Lideri Bahçeli'den Koray Aydın'ın 'Liderimiz Bahçeli' sözü ile ilgili flaş açıklama

AA |  30 Temmuz 2018 Pazartesi - 15:20 | Son Güncelleme : 30 07 2018 - 16:10

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın 'Liderimiz Bahçeli' sözü ile ilgili konuştu. O sözlerin gaf değil kasıtlı söylendiğini dile getiren Bahçeli, "Kasıtlı olmuştur. Yuhalama başlarsa İYİ Parti altından kalkamaz" dedi.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis Başkanı Binali Yıldırım'ı ziyaret etti. Bahçeli, TBMM Başkanvekili Celal Adan’ı ziyaretinden sonra Yıldırım’ın makamına geçti. Bahçeli’ye TBMM Başkanvekili Celal Adan, MHP Grup Başkanvekilleri Erkan Akçay ve Erhan Usta, Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın eşlik etti. Basına kapalı gerçekleştirilen görüşme sonrasında açıklama yapan  Bahçeli, 24 Haziran seçiminin ardından oluşan yasamanın başkanı Binali Yıldırım'ı  tebrik ettiğini ve başarılar dilediğini söyledi.Bahçeli, nezaket ziyareti çerçevesinde karşılıklı sohbet ettiklerini  söyledi.
 
KORAY AYDIN'IN GAFI
 
Bahçeli ziyaret sonrası gazetecilerin sorularını  da yanıtladı.İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, cumartesi günü Meral Akşener’in evinin önünde yaptığı konuşmada söylediği 'liderimiz Bahçeli' sözü ve sonrasında bazı partililerin yuhalaması ile ilgili konuşan Bahçeli o sözlerin gaf değil kasıtlı söylendiğini dile getridi. 
Bahçeli, şunları söyledi:"(Gaf, sürçü lisan) kelimeleri... Bunlar, bir kelime veya o kelimeyi  oluşturan birkaç hecenin arasında bazı yanlış telaffuz ve yanlış kavramlar olarak  nitelendirebilecek konuşmalar yaptığınız takdirde bunun adı 'gaf' olur. Koskoca  bir cümlenin içerisinde gaf olmaz. Bu arada bana ulaşan bilgiler çerçevesine  Sayın Genel Başkan Yardımcımız Semih Yalçın beyin ifade ettiği gibi, dört kişi  arasında eğer bir konuşma, planlama veya dışarıdaki kitleyi o manada  yönlendirmeye yönelik bir gaflete düşmüşlerse, çok büyük hataya düşmüşlerdir."
 
"Kasıtlı olduğunu düşünüyor musun?" sorusuna Bahçeli, "Kesinlikle.  Orada bir siyasi partinin genel başkanını yuhalattırabilecek tarzda bir gaf  olmaz. Eğer bu yuhalama başlarsa bunun altından İYİ Parti kalkamaz. Herkes  ayağını denk alsın. Ne yapmak istiyorlarsa ona göre hareket etsinler. Gelirler,  gelmezler, biz başından beri söylüyoruz: Kurulan bir parti var. Hanımefendinin o  partinin başına tekrar dönmesinde yarar var, demokrasi açısından yarar var, İYİ  Parti açısından yarar var." yanıtını verdi.
 
 "İYİ Parti'den bazı kopmalar olabileceği ve MHP'nin kapısının yeniden  çalınabileceği" iddialarıyla ilgili bir başka soru üzerine Bahçeli, "Kopmalar  olur mu olmaz mı bilemiyoruz. Bizden koptukları biliniyor. Tekrar kopanlar bize  gelir mi onu bilemiyorum ama bazıları var ki hiçbir şart altında MHP ile  beraberlikleri kalmamıştır." ifadesini kullandı.
 
Devlet Bahçeli, Rahip Brunson'un tutukluluğu ile ilgili bir soru  üzerine, bu konuda sosyal medyadan açıklama yaptığını anımsatarak, "Memleketi  papazla tehdit etmeye kimsenin hakkı yoktur." dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ETİKETLER