Mevlüt Karakaya: CHP ve HDP geçmişte de ittifak yaptı!

AA |  17 Mart 2019 Pazar - 13:42 | Son Güncelleme : 17 03 2019 - 13:42

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya; "Herkes biliyor ki CHP ve HDP geçmişte de ittifak yaptı, bugün de bu ittifak devam ediyor." açıklamasında bulundu.


MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, "Herkes  biliyor ki CHP ve HDP geçmişte de ittifak yaptı, bugün de bu ittifak devam  ediyor." dedi. 
 
Karakaya, partisinin Gölbaşı Seçim İletişim Merkezi'ni ziyaretinde  yaptığı açıklamada, Yeni Zelanda'daki terör saldırısını kınadığını belirtti.  HDP'ye yönelik eleştirilerde bulunan Karakaya, HDP'nin yasal sınırlar içerisinde  kalıp siyaset yapan bir parti olmadığını ifade etti. Millet İttifakı'nın  Türkiye'nin beka sorunu açısından ciddi risk taşıdığını savunan Karakaya, şöyle  devam etti:
 
"Bir tarafta Cumhur İttifakı, diğer tarafta Cumhur İttifakı'nın  dışında kalan tüm unsurlar. Yani Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti ve HDP ama  HDP bu ülkede hiçbir zaman yasal sınırlar içerisinde kalıp siyaset yapmak isteyen  bir parti değil. Kendi ifadeleri ile söylüyoruz. Bu ülkenin anayasal düzenine  aykırı bir duruş gösteren ve temsil ettiği terör örgütünün düşüncelerini TBMM'de  ve demokratik ortamlarda söylemeye çalışan bir siyasi harekettir. Dolayısıyla  Millet İttifakı olarak nitelendirdikleri ama bir araya gelenleri itibarıyla  zillet ittifakı. Yani beka sorunun asıl sebebi, PKK ve FETÖ'nün bu yapılanmada  olması ve desteklerini dolaylı bir şekilde bu ittifaka veriyor olmaları,  Türkiye'nin beka sorunu açısından ciddi risk altında olduğunu gösteriyor. Herkes  biliyor ki CHP ve HDP geçmişte de ittifak yaptı, bugün de bu ittifak devam  ediyor."
 
"Mansur Yavaş bunu bilecek, haddini bilecek"
 
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin, CHP'nin Ankara ve İstanbul  Büyükşehir Belediye Başkan adayları Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu hakkındaki  açıklamalarına değinen Karakaya, şunları kaydetti:
 
"HDP Eş Genel Başkanı diyor ki 'Kürdistan'da biz kazanacağız. Batı'da  Cumhur İttifakı'na MHP ve AK Parti'ye kaybettireceğiz.' HDP bunu hep yapıyor.  Bunu İYİ Parti de CHP de biliyor. Mecliste de bunu binlerce defa söylediler. Peki  PKK'nın uzantısı HDP'nin genel başkanı neyi kastediyor? Kürdistan dediği bölge  neresidir? Bu bir beka sorunu değil mi? PKK denen terör örgütünün almadığı can  kalmadı. PKK'nın kurulduğu gündeki amacı neyse hala onu görüyoruz. Kendileri de  bunu açık bir şekilde söylüyorlar. Adam açık bir şekilde söylüyor. Demek ki PKK,  Cumhur İttifakı'ndan rahatsız, Cumhur İttifakı'nı istemiyor. Onun için 'Ankara'da  ben Cumhur İttifakı'nın karşısında aday çıkarmayarak karşı ittifakı  destekleyeceğim' diyor. Bunu ne zaman ifade etti? İki gün önce dedi ki 'Mansur  Yavaş bilecek' dedi. 'Mansur Yavaş Ankara'da bizim oylarımızla, PKK'nın oyları  ile kazandığını bilecek' diyor. Yani 'Mansur Yavaş bunu bilecek, haddini bilecek'  diyor. Ondan sonra da 'Ankara'yı birlikte yöneteceğiz' diyor. Yani 'Biz  Türkiye'nin başkentine PKK oyları ile bir büyükşehir belediye başkanı seçeceğiz  bunun adı Mansur olacak ve Mansur da bunu bilecek.' Aynı şeyi İstanbul için de  söylüyor."