MetroCity hacizden sonra TabanCity oldu!

03 Eylül 2018 Pazartesi - 2:30 | Son Güncelleme : 03 09 2018 - 2:30

İstanbul Levent’teki MetroCity alışveriş merkezinde, X-ray cihazlarına ve yürüyen merdivenlere haciz geldi, elektrikleri kesildi. Vatantaşlar tabana kuvvet alışveriş yapıyor


İstanbul Levent’te Metrocity AVM’deki yürüyen merdivenlerin çalışması durduruldu. Merdivenler icra nedeniyle söküldü. İddiaya göre haciz, AVM’nin ortaklarından Seda Gengönü’nün MetroCity’yi teminat olarak gösterip faktoring şirketlerinden 5 milyon dolar borç alması üzerine geldi. Şirketler borcun ödenmemesi üzerine olayı mahkemeye taşıdı. Mahkeme kararı ile de AVM’ye haciz getirildi.

Haciz memurları dün AVM’ye giderek yürüyen merdivenleri söktü. Asansörleri iptal etti. Elektriği kestirdi. Borcun tahsili için 180 bin dolar 30 bin TL’ye el koydu. Ancak, ortaklar paranın MetroCity ‘ye ait olmadığını belirtip itiraz etti. Elektriklerin kesildiğini AVM’nin iki gün jeneratör enerjisi ile açık kalacağı daha sonraki günlerde ise işlevini yerine getiremeyeceği kaydedildi. Yürüyen merdivenleri kullanamayan vatandaşlar, görevliler tarafından merdivenlere yönlendiriliyor. AVM’nin ortakları arasında yaşanan maddi anlaşmazlık nedeniyle oluşan haciz işlemi nedeniyle bu uygulamanın yapıldığı iddia ediliyor.

ETİKETLER