Meteoroloji saat verip uyardı!

01 Haziran 2020 Pazartesi - 7:59 | Son Güncelleme : 01 06 2020 - 12:22

Meteoroloji'den alınan son verilere göre Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Giresun çevrelerinden yağış başladı.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre öğleden sonra Trakya Kesimi, Güney ve İç Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Bilecik, Isparta, Eskişehir ve Çankırı çevrelerinde beklenen yağış başladı.
 
Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmayacağı, batı bölgelerde mevsim normallerinin biraz altında, doğu kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.
 
Rüzgarın genellikle güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğleden sonra ve akşam saatlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli (30-60 km/sa), Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
 
İSTANBUL İÇİN UYARI
 
Bugün İstanbul’da yerel olarak kuvvetli (15-40 kilogram/metrekare) sağanak ve gök  gürültülü sağanak yağış başladı. Vatandaşların su baskını, sel, yıldırım, yerel küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.
 
Yağış nedeniyle su baskını, sel, yıldırım düşmesi, ulaşımda aksamalar  gibi muhtemel riskler bulunuyor.