Meteoroloji'den son dakika uyarısı: Yağmur geliyor!

18 Kasım 2019 Pazartesi - 9:53 | Son Güncelleme : 18 11 2019 - 10:23

Meteoroloji 18 Kasım Pazartesi günü ve önümüzdeki 5 gün için hava durumu raporlarını yayımladı. Gelen son dakika haberine göre, Meteoroloji sis, pus ve yağmur uyarısında bulundu. Hava sıcaklığının yurt genelinde mevsim normallerini üzerinde seyredeceği bilgisini paylaşan MGM, doğu kesimlerde ise biraz azalma yaşanabileceğini vurguladı. MGM'nin 5 günlük hava durumu raporuna göre cuma günü İstanbul'da yağış bekleniyor. Yapılan son tahminlere göre Kuzey Ege ve Marmara’nın batısında Kırklareli, Edirne, Çanakkale ve İzmir’de sağanak yağışın özellikle öğle saatlerinden sonra etkili olması bekleniyor.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde Marmara’nın doğusu ve Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, Göller Yöresi ile İç Anadolu’da yer yer sis ve pus olayı bekleniyor. MGM'nin 5 günlük hava durumu raporuna göre cuma günü İstanbul'da yağış bekleniyor.  
 
O İLLER İÇİN UYARI GELDİ
 
Yapılan son tahminlere göre Kuzey Ege ve Marmara’nın batısında Kırklareli, Edirne, Çanakkale ve İzmir’de sağanak yağışın özellikle öğle saatlerinden sonra etkili olması bekleniyor.
 
HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin doğu kesimlerinde biraz azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri üzerinde, doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.
 
RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla doğu ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
 
MARMARA BÖLGESİ HAVA DURUMU
 
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra batı kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
 
ÇANAKKALE °C, 22°C
 
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu
 
EDİRNE °C, 20°C
 
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı
 
İSTANBUL °C, 22°C
 
Parçalı bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu
 
KOCAELİ °C, 23°C
 
Parçalı bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu
 
EGE BÖLGESİ HAVA DURUMU
 
Parçalı ve az bulutu, zamanla kıyı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey kıyılarının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
 
AFYONKARAHİSAR °C, 18°C
 
Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu
 
İZMİR °C, 22°C
 
Parçalı ve az bulutu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kıyıları sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı
 
MANİSA °C, 21°C
 
Parçalı ve az bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu