Meteoroloji'den hava durumu ve kar yağışı uyarısı!

24 Şubat 2019 Pazar - 8:39 | Son Güncelleme : 24 02 2019 - 17:30

Günlerdir süren uyarıların ardından, İstanbul'da beklenen kar yağışı dün itibari ile şehre giriş yaptı ve son derece şiddetli bir şekilde etkisini gösteriyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait kış araçları yollarda çalışmalarını sürdürürken oluşabilecek aksaklıkların önüne geçmeye çalışıyor. Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre İstanbul'da kar yağışı bugün de etkisini sürdürecek.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Kıyı Ege, Akdeniz'in kıyı kesimleri, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimleri, Çankırı, Osmaniye, Gaziantep ve Kilis çevreleri ile Ankara'nın doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak; Marmara, Batı Karadeniz, Çankırı ile Ankara’nın doğu kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu Anadolu'nun kuzey kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yurdun iç ve doğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus bekleniyor.
 
HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
 
RÜZGAR: Rüzgarın kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu, diğer yerlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege ile Batı Karadeniz’in batı kıyılarında kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
 
UYARILAR
 
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege ile Batı Karadeniz’in batı kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 
BÖLGELERİMİZDE HAVA
 
MARMARA
 
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli, zaman zaman fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
 
İSTANBULLULAR BEMBEYAZ BİR SABAHA UYANDILAR
 
İstanbul’da beklenen karın yağmasının ardından vatandaşlar bembeyaz bir sabaha uyandı. Kar yağışı sebebi ile sabah erken kalkan bazı vatandaşlar yürümekte zorluk çekerken bazı vatandaşlar karın keyfini sürdü. 
İstanbul’da beklenen kar yağışının gece boyunca etkili olmasının ardından İstanbul’un birçok yeri beyaza büründü. Pazar gününe beyaz örtüyle uyanan İstanbullular karın keyfini çıkardı. 
 
İSTANBUL °C, 3°C
Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı.
 
BURSA °C, 3°C
Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı
 
ÇANAKKALE °C, 0°C
Çok bulutlu, kar yağışlı
 
KIRKLARELI °C, 0°C
Çok bulutlu, kar yağışlı
 
EGE
 
Çok bulutlu, Kıyı Ege'nin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde İç Ege'de yer yer pus bekleniyor.
 
A.KARAHISAR °C, 9°C
Çok bulutlu
 
DENİZLİ °C, 14°C
Çok bulutlu
 
IZMIR °C, 9°C
Çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı
 
MANISA °C, 8°C
Çok bulutlu
 
AKDENİZ
 
Çok bulutlu, bölgenin kıyı kesimleri ile Osmaniye çevrelerinin aralıklı sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
ADANA °C, 18°C
Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı
 
ANTALYA °C, 16°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı
 
BURDUR °C, 10°C
Çok bulutlu
 
HATAY °C, 15°C
Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı
 
İÇ ANADOLU
 
Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Ankara'nın doğu kesimlerinin bu sabah saatlerinde hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde yer yer pus hadisesi bekleniyor.
 
ANKARA °C, 7°C
Çok bulutlu, doğu kesimleri bu sabah saatlerinde hafif kar yağışlı
 
CANKIRI °C, 6°C
Çok bulutlu
 
KIRIKKALE °C, 7°C
Çok bulutlu
 
KONYA °C, 10°C
Çok bulutlu
 
BATI KARADENİZ
 
Çok bulutlu, bu sabah saatlerinde kıyılarının hafif karla karışık yağmurlu, iç kesimlerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, bölgenin batı kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
 
BOLU °C, 2°C
Çok bulutlu, bu sabah saatlerinde hafif kar yağışlı
 
DÜZCE °C, 5°C
Çok bulutlu, bu sabah saatlerinde hafif karla karışık yağmur ve kar yağışlı
 
SİNOP °C, 6°C
Çok bulutlu, bu sabah saatlerinde hafif yağmurlu
 
ZONGULDAK °C, 5°C
Çok bulutlu, bu sabah saatlerinde hafif yağmur ve karla karışık yağmurlu
 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
 
Çok bulutlu, bölgenin kıyı kesimlerinin aralıklı ve hafif olmak üzere yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
 
AMASYA °C, 8°C
Çok bulutlu
 
ÇORUM °C, 6°C
Çok bulutlu
 
SAMSUN °C, 7°C
Çok bulutlu, aralıklı hafif yağmurlu
 
TRABZON °C, 9°C
Çok bulutlu, aralıklı hafif yağmurlu
 
DOĞU ANADOLU
 
Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.
 
ERZURUM °C, 1°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu
 
KARS °C, 2°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu
 
MUŞ °C, -1°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu
 
VAN °C, 5°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli ve puslu
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU
 
Parçalı ve çok bulutlu, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer pus hadisesi bekleniyor.
 
DIYARBAKIR °C, 14°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
GAZIANTEP °C, 11°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı
 
SIIRT °C, 13°C
Parçalı ve çok bulutlu
 
ŞANLIURFA °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu