Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı!

İHA |  03 Haziran 2019 Pazartesi - 9:59 | Son Güncelleme : 03 06 2019 - 13:19

Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Ankara, Çankırı, Sivas, Kars ve Ardahan çevreleri ile Artvin’in iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Marmara ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.


Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı.Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Mevsim normalleri üzerinde seyredecek.Marmara'nın kuzey ve batısı, Karadeniz, İç ve Doğu  Anadolu bölgelerinin bazı kesimlerinde yarın sağanak ve gök gürültülü sağanak  görüleceği tahmin ediliyor. 
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, Türkiye'nin  kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu olacağı öngörülüyor.
 
Marmara'nın kuzey ve batısı, Sinop hariç Batı Karadeniz, Orta ve Doğu  Karadeniz'in iç kesimleri, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde  yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.
 
Rüzgarın, Akdeniz’de güney ve batı yönlerden yer yer kuvvetli olarak  eseceği tahmin ediliyor..Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
 
Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29
 
İstanbul: Parçalı ve yer yer çok bulutlu 27
 
İzmir: Az bulutlu 28
 
Bursa: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29
 
Adana: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri yer parçalı bulutlu 33
 
Antalya: Az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri yer parçalı bulutlu 27
 
Samsun: Parçalı yer yer çok bulutlu 23
 
Trabzon: Parçalı yer yer çok bulutlu 24
 
Erzurum: Parçalı bulutlu 28
 
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 37