Meteoroloji'den son dakika sağanak yağış uyarısı!

17 Temmuz 2018 Salı - 11:58 | Son Güncelleme : 17 07 2018 - 12:35

Meteoroloji'den yapılan uyarıda, İstanbul'da yarın gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden dikkatli olunması gerektiği bildirildi.


İstanbul'da yarın gök gürültü sağanak yağışların etkili olacağını belirterek uyardı.  Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Son değerlendirmelere göre; yarın İstanbul'da görülecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli (10-35 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, küçük çaplı dolu ve su hortumu oluşma riskine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir" denildi.

YURTTA HAVA DURUMU 
 
Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzurum'un güneyi, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van'ın kuzeyi, Edirne ve Kırklareli ile Tekirdağ'ın iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yurdun genelinde mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor. Rüzgarın ise genellikle kuzey yönlerden, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
 
  Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
 
  Ankara: Parçalı ve az bulutlu 28
 
  İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 33
 
  İzmir: Az bulutlu ve açık 36
 
  Adana: Parçalı ve az bulutlu 34
 
  Bursa: Parçalı ve az bulutlu 35
 
  Antalya: Az bulutlu ve açık 39
 
  Samsun: Parçalı yer yer çok bulutlu 28
 
  Trabzon: Parçalı yer yer çok bulutlu 27
 
  Erzurum: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra güney kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24
 
  Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 37