Meteoroloji'den sağanak ve sis uyarısı!

AA |  04 Kasım 2019 Pazartesi - 9:20 | Son Güncelleme : 04 11 2019 - 9:20

Kıyı Ege, Edirne, Kırklareli ve Antalya çevreleri ile Tekirdağ'ın batı kesimlerinde bugün sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor. Marmara, İç Ege ve İç Anadolu'nun batısında sabah saatlerinde sis ve pus öngörülüyor.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan duyuruya göre, bugün ülkenin  batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu olacak.  Kıyı Ege, Edirne, Kırklareli ve Antalya çevreleri ile Tekirdağ'ın batı  kesimlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor. Yağışların öğle  saatlerinden itibaren Muğla çevrelerinde kuvvetli olması öngörülüyor. Diğer  yerlerde havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 
Sabah saatlerinde Marmara, İç Ege ve İç Anadolu'nun batısında yer yer  sis ve pus bekleniyor. Rüzgarın, bugün öğle saatlerinden itibaren güney ve  güneydoğu yönlerden Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege'de kuvvetli (30-60  kilometre/saat) esmesi öngörülüyor. Bu bölgelerde ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi, çatı uçması gibi  olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.
 

ETİKETLER