Meteoroloji'den kar ve sağanak uyarısı

AA |  07 Ocak 2019 Pazartesi - 16:16 | Son Güncelleme : 07 01 2019 - 16:16

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından, Doğu Anadolu için kar, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu için kar, batısı için sağanak, Doğu Akdeniz için kuvvetli sağanak uyarısında bulunuldu.


Genel Müdürlükten yapılan duyuruya göre, bu akşam saatlerinden  itibaren Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında başlayacak sağanak ve  yer yer gök gürültülü sağanağın, akşam saatlerinden sonra Adana, Osmaniye, Hatay Gaziantep, Kilis ve Şanlıurfa çevreleriyle Adıyaman il merkezi ve güney  ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
 
Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda bu gece saatlerinden itibaren   görülecek yağışların, Diyarbakır ile Batman il merkezleri ve güney ilçelerinde,  Siirt ve Şırnak il merkezleri ile batı ilçelerinde kuvvetli yağmur ve karla  karışık yağmur şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Diyarbakır ve Batman'ın  kuzey, Siirt ve Şırnak'ın doğu ilçeleri için de yer yer yoğun kar yağışı  tahmininde bulunuldu.
 
Kahramanmaraş çevreleriyle Adıyaman'ın kuzey ilçelerinde beklenen kar  yağışlarının da yarın gece saatlerinde yoğunlaşacağı öngörülüyor.
 
Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Muş çevrelerinde görülecek kar yağışlarının  çarşamba sabah saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor.
 
Van'ın güney ilçeleriyle Hakkari ve Bitlis çevrelerinde, çarşamba  sabah saatlerine kadar yoğun olmak üzere kar yağışı olacağı tahmin ediliyor.
 
Kar yağışlı bölgelerde buzlanma ve don, sağanak yağış beklenen  yerlerde ise ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve  ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması önem  taşıyor.
 

ETİKETLER