Meteoroloji'den güzel haber! İstanbul yarın ısınacak

AA |  25 Şubat 2019 Pazartesi - 11:36 | Son Güncelleme : 25 02 2019 - 11:43

Hafta sonunu kar altında geçiren İstanbul'un, yarın 10 dereceye kadar ısınması, çarşambadan sonra da mevsim normallerinin üzerine çıkacak sıcaklığın 12-14 derece arasında seyretmesi bekleniyor.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü Birinci Bölge Müdürlüğü'nden alınan  bilgiye göre, Marmara Bölgesi genelinde bugün öğle saatlerine kadar aralıklı  olarak hafif yağmur devam edecek. Bölgede etkili olan poyraz fırtınası ise hızını  yavaşlatarak, saatte 30-60 kilometre arasında sürecek.
 
Salı günü bütün Marmara'nın parçalı bulutlu olacağı, çarşamba gününden  itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine girileceği tahmin ediliyor. Çarşamba  günü Kırklareli'nin kuzey kesimleri ile İstanbul, Sakarya, Kocaeli ve Yalova  çevrelerinin ise aralıklı yağışlı olması bekleniyor.
 
Kırklareli'nin kuzey kesimleri ile Kocaeli ve Sakara çevrelerinin  güney kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerde de kar yağışı beklenirken,  diğer kesimlerdeki yağış yağmur şeklinde olacak.
 
Bölgede çarşamba günü kuvvetli poyraz öngörülürken, perşembe günü  sabah saatlerinde İstanbul ve Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevreleri aralıklı hafif  yağmurlu geçecek.
 
Marmara'daki yağış cumadan itibaren bölgeyi terk edecek
 
Marmara'da etkili olacak yağışlı havanın cumadan itibaren bölgeyi terk  etmesi bekleniyor. Havanın cuma ve cumartesi günleri, parçalı az bulutlu olacağı  tahmin ediliyor.
 
Hava sıcaklıklarının ise perşembe gününden itibaren mevsim  normallerinin üzerine çıkması bekleniyor. İstanbul'da hava yarın 10 dereceye  kadar çıkacak. Çarşambaya kadar sıcaklığın 8 ile 10 derece arasında olması  beklenirken, çarşambadan sonra da mevsim normallerinin üzerinde 1-2 derece artış  yaşanarak sıcaklığın 12-14 derece arasında olması öngörülüyor.