Mersin'den acı haber! Kayıp bekçilerden birinin cansız bedeni bulundu

AA |  16 Ocak 2020 Perşembe - 11:11 | Son Güncelleme : 16 01 2020 - 11:56

Son dakika gelen bilgilere göre; Mersin'in Tarsus ilçesinde kayıkla denize açıldıktan sonra kaybolan iki bekçiden birinin cansız bedenine ulaşıldı. Cesedin kayıp bekçilerden Ömer Özer'e ait olduğu belirlendi.


Mersin'in Tarsus ilçesinde kayıkla denize açıldıktan  sonra haber alınamayan iki bekçiden birinin cansız bedenine ulaşıldı. 
 
Kulak Mahallesi'nden 11 Ocak'ta balık tutmak için kayıkla denize  açıldıktan sonra haber alınamayan bekçiler Oktay Avcı (32) ile Ömer Özer'i (32)  bulmak için yapılan arama ve kurtarma çalışmaları gece boyunca devam etti.
 
Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı Dalış Emniyet Güvenlik ve Arama  Kurtarma Timi (DEGAK), Mersin Emniyet Müdürlüğünün su altı polisleri, AFAD ve  jandarmanın yanı sıra vatandaşların da arama kurtarma çalışmalarına katıldı.
 
Kıyıda arama yapanlardan Özer'in aile yakını, sahilin yaklaşık 60  metre ilerisinde su yüzeyinde bir kişiyi fark etmesi üzerine denize girdi. Suda  ceset olduğunu anlayan kişi, durumu ekiplere bildirdi.
 
Ekipler tarafından denizden çıkarılan cesedin Ömer Özer'e ait olduğunu  belirledi. Haberin ardından bekçinin yakınları gözyaşı döktü. Diğer bekçi Oktay Avcı'yı arama çalışmaları sürüyor.