Meral Akşener: Parti kuruluşumuzu erken bir tarihe almaya çalışıyoruz

DHA |  13 Ağustos 2017 Pazar - 20:34 | Son Güncelleme : 13 08 2017 - 20:34

MHPden ihraç edilen Meral Akşener, partinin Kasım başında kuruluşunun açıklanması niyetinde olduklarını söyledi.


MHPden ihraç edilen Meral Akşener, parti kuruluşu için 26 Ekim'e kadar sürecek olan uyum yasalarının tamamlanmasını beklemeyi planladıklarını, partinin Kasım başında kuruluşunun açıklanması niyetinde olduklarını söyledi. Akşener, "Ancak şaibeleri ortadan kaldırmak istememiz sebebiyle çalışmalarımızı olabildiğince hızlandırarak kuruluşumuzu daha erken bir tarihe almaya çalışıyoruz" dedi.
 
Bursa'ya gelen Akşener, toplumun değişik kesimleriyle kanat önderleriyle de istişareler yaptığını anlatarak, şöyle devam etti:
 
"Ümit Özdağ hocamla beraber yürüme kararı aldık. Koray Aydın bakanımızla da istişareler neticesinde bir yola doğru girmiş durumdayız. Bizim bu oluşumu hayata geçirme ile ilgili kararımız kesinleşmişti. Bunlar ilgili çalışmalar başlatmıştık fakat yepyeni ve bizim karşı olduğumuz bir cumhurbaşkanlığı düzenine geçiliyor. Sonuç itibarıyla fiili bir durum. Uyum yasalarının 26 Ekime kadar çıkması gerekiyor. Onu bekleyip, biz bu çalışmaları yapıp oluşumu Kasım ayında açıklamak gibi bir kararımız vardı dedi.

ETİKETLER

Meral Akşener parti mhp