Mehmet Kocadon'dan Kılıçdaroğlu'na sert sözler!

AA |  19 Mart 2019 Salı - 16:35 | Son Güncelleme : 19 03 2019 - 17:16

Bodrum Belediye Başkanı ve Demokrat Parti (DP) Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Kocadon, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerde bulunarak, "Siyasi ahlaktan söz edemeyeceği yerlerden bir tanesi de Bodrum’dur. Sen siyasi ahlaktan söz ediyorsan, Bodrum Belediye Başkanı adayı yaptığın adamın arkasında dur. Ya da çıksın, basına beni niçin aday yapmadıklarını anlatsınlar." dedi.


Kocadon, Marmaris Yat Limanı'nda bir restoranda düzenlediği basın  toplantısında, Muğla'da ilçelerin gösterdiği gelişime kent merkezinin ayak  uyduramadığını belirtti.
 
Bodrum Belediye Başkanlığı için aday olmadığını ancak bunu CHP Genel  Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun istediğini aktaran Kocadon, büyükşehirle ilgili  sorunların bulunduğunu ve bunu bir dosya ile Kılıçdaroğlu'na ilettiğini bildirdi.
 
Bunun üzerine Kılıçdaroğlu'nun bu sorunları halledeceği sözünü  verdiğini, Bodrum Belediye Başkanlığı adaylığını kabul etmesini rica ettiğini  anlatan Kocadon, "Ben de kabul ettim. Biz siyasi terbiyeyi rahmetli Cumhurbaşkanı  Süleyman Demirel'den aldık. Bizde lidere güvenmek, inanmak vardır. El sıkıştık  biz. Maalesef verdikleri sözleri tutamadılar. Bodrum'a aday olmak için herhangi  bir dilekçem ya da açıklamamam olmadı. Kendileri aday ettiler. Kendi aday  ettiklerinin arkasında durmayan bir genel merkez ve genel başkan. Parti  koridorlarında belediye başkanlıklarını farklı boyutlara taşıyan, 'Seç beni,  seçtireyim seni' zihniyetiyle atanmış adaylardan başka bir şey yok. Bunun en  güzel örneği Muğla'dır. Bugün Muğla'da CHP'nin seçim kazanma ya da kaybetme gibi  bir endişesi yok. Tek endişeleri seçimden sonraki kurultayda koltuğa kimin  oturacağı, o koltuğa oturanın belirleyeceği milletvekilleri." diye konuştu.
 
"Adamın başına gelmeyen kalmadı"
 
Kocadon, Muğla Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının saldırıları  nedeniyle maaş ödeyemeyecek duruma getirildiklerini savunarak, konuşmasına şöyle  devam etti:
 
"Buna isyan ettiğimiz, dik durduğumuz ve kendilerinden talimat  almadığımız için bizi devre dışı bıraktılar. Muğla demokrat insanların yaşadığı  bir bölgedir. Kendileri tabanını kaybettikleri için Anadolu’dan çekile çekile,  Adnan Menderes, Süleyman Demirel'in tabanını oluşturan Ege'ye çekildiler. CHP ana  muhalefet görevini Türkiye'de yapamamaktadır. Muğla'dan bu seçimde ana muhalefet  Demokratik Parti çıkacak. Şapkamı koysam, seçilirim devri bitti. Artık  insanlarımız bilinçli oy kullanıyor. Bizleri yatırımları engellemekle  suçluyorlar. Bizler yatırım yapmalarına engel olmadık. Bunlar külliyen yalan.  Beceriksizliklerini bizleri suçlayarak örtmeye çalışıyorlar. Kılıçdaroğlu Bodrum  Belediye Başkanı adayını sahneye çağırırken, 'Gel Ahmet' cümlesini kurdu. En son  'Gel Muharrem' dediğinde adamın başına gelmeyen kalmadı. Kemal Kılıçdaroğlu  siyasi ahlaktan söz edemez. Siyasi ahlaktan söz edemeyeceği yerlerden bir tanesi  de Bodrum’dur. Sen siyasi ahlaktan söz ediyorsan, Bodrum Belediye Başkanı Adayı  yaptığın adamın arkasında dur. Ya da çıksın, basına beni niçin aday  yapmadıklarını anlatsınlar."
 
Basın toplantısının ardından Kocadon ve ekibi Marmaris'in  mahallelerinde seçim çalışmasına devam etti.